Rubriky:

Ostatní

Kanadští curleři získali 33. titul mistrů světa

11. dubna 2011 11:37 - REGINA

Mistrovství světa v curlingu mužů vyhráli potřiatřicáté Kanaďané. V nedělním finále na domácí půdě v Regině porazili v souboji dvou nejúspěšnějších týmů historie 6:5 Skotsko, které má na kontě pět titulů. Skotové skončili na druhém místě už podevatenácté.

 

ČTK/AP

Kanadu dovedl ke čtvrtému titulu za posledních pět let skip Jeff Stoughton, jenž získal své druhé zlato - patnáct let po prvním triumfu. "Je to úžasné, nepopsatelné, neuvěřitelný pocit. Dokázat něco takového v mém věku je mimořádné," uvedl sedmačtyřicetiletý hráč. Se Stoughtonem slavil v roce 1999 rovněž doma v Ontariu prvenství ze současného týmu také Steve Gould.

Bronzové medaili v Regině vybojovali Švédové. Čeští reprezentanti obsadili při své třetí účasti na šampionátu osmé místo a dosáhli tím nejlepšího výsledku v historii.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.