Kanadští curleři získali 33. titul mistrů světa

REGINA

Mistrovství světa v curlingu mužů vyhráli potřiatřicáté Kanaďané. V nedělním finále na domácí půdě v Regině porazili v souboji dvou nejúspěšnějších týmů historie 6:5 Skotsko, které má na kontě pět titulů. Skotové skončili na druhém místě už podevatenácté.

ilustrační foto

Kanadu dovedl ke čtvrtému titulu za posledních pět let skip Jeff Stoughton, jenž získal své druhé zlato - patnáct let po prvním triumfu. "Je to úžasné, nepopsatelné, neuvěřitelný pocit. Dokázat něco takového v mém věku je mimořádné," uvedl sedmačtyřicetiletý hráč. Se Stoughtonem slavil v roce 1999 rovněž doma v Ontariu prvenství ze současného týmu také Steve Gould.

Bronzové medaili v Regině vybojovali Švédové. Čeští reprezentanti obsadili při své třetí účasti na šampionátu osmé místo a dosáhli tím nejlepšího výsledku v historii.