Ragbisté Říčan po remíze se Spartou udrželi první místo

Hned dva zápasy ve čtvrtém kole nadstavbové části ragbyové extraligy skončily remízou, která je jinak v tomto sportu vzácností. První místo ve skupiny Top 6 si udržely Říčany, které po předchozích třech vítězstvích hrály s druhou Spartou v Praze nerozhodně 13:13. Smírně se rozešly také Praga a Tatra Smíchov po výsledku 37:37.

Ragby. Ilustrační foto.

Říčany mohly dnešní šlágr vyhrát, ale jejich kopáč Čamrda minutu před koncem trefil trestný kop do tyče. "Remíza je spravedlivý výsledek," řekl po zápase kouč Sparty Petr Michovský.

Praga na svém hřišti ve Vysočanech vedla nad Tatrou Smíchov 37:22, ale v nastaveném čase o vítězství přišla. Během dvanácti minut dostali domácí tři pětky v řadě, ovšem bez následných úspěšných kopů. "Jsem rád, že jsme se na konci utkání vzchopili a dovedli zápas alespoň k remíze," řekl trenér Tatry Josef Fatka. "Bylo štěstí, že jejich kopáč neměl při kopech po pětkách svůj den," uvedl jeho protějšek Eduard Krützner mladší.

Na třetí Pragu se bodově dotáhla Slavia, která v Brně vybojovala vítězství nad Dragonem 17:12.

Ragbyová extraliga, nadstavbová část:
Skupina Top 6 - 4. kolo:
Sparta Praha - Říčany 13:13 (7:13), Praga - Tatra Smíchov 37:37 (18:17), Dragon Brno - Slavia Praha 12:17 (7:7).