Rubriky:

Ostatní

Březina i Verner jsou v polovině MS v první osmičce, zazářil Chan

27. dubna 2011 16:11 - MOSKVA

Krasobruslař Michal Březina je po krátkém programu na mistrovství světa v Moskvě sedmý, hned za ním následuje Tomáš Verner. V polovině soutěže vede s obrovským náskokem Kanaďan Patrick Chan, jenž vyhrál krátký program v novém světovém rekordu 93,02 bodu. Volnými jízdami vyvrcholí soutěž mužů ve čtvrtek, oba čeští reprezentanti nastoupí v předposlední rozjížďce.

 

Michael Buholzer, Reuters

Do krátkého programu vstupovali čeští krasobruslaři na led v poslední skupině. Březina, jenž se po podzimní operaci křečové žíly pokusí v Moskvě obhájit čtvrté místo, zajel program čistě a získal 77,50 bodu. Verner upadl při čtverném toeloopu a připsal si známku 75,94. Oba mohlo těšit, že patří do elitní desítky průběžného pořadí a před nimi jsou jen dva jiní Evropané. Oba ani nevzdávají boj o medaile.

"Sice byla menší chybička ve výjezdu z trojité kombinace, která mě možná stála místo v průběžném pořadí, ale to snad nebude hrát tak velkou roli. Teď už s tím nic nenadělám, můžu to napravit jedině ve volné jízdě," řekl Březina českým novinářům. Pro volnou jízdu si proto ponechal i čtverné skoky, které si v Moskvě zatím zkusil jen trénincích a v pondělní kvalifikaci, kdy dvakrát spadl. V hale však už podle vlastních slov nemá sucho v puse, necítí žádný extra problém, takže věří, že náskok soupeřů se dá smazat. "Možný je všechno, je to sport," řekl.

Verner po pádu měnil sestavu

Verner musel po pádu pozměnit sestavu, protože z posazu na ledě se nedalo přejít ke kombinaci s čtverným skokem. "Najednou jsem seděl na zadku a nedalo se dělat nic jiného, než jet dál, a to jsem udělal," prohlásil.

Český reprezentant je také přesvědčen, že boj o medaile není úplně ztracen, přestože Chanův náskok se už dohnat nedá. "Rozdíly nejsou až tak velký, všechno se dá ještě dohnat a skokanskou jistotu mám. To, že jsem dneska upadl, ještě neznamená, že bych chtěl házet flintu do žita," řekl. "Na černým koni ještě pořád sedím, jeden pád mě z něj nesesadil. Ještě pořád cválám a zítra to roztočíme," ujistil.

Hvězdou dnešního programu byl Kanaďan Chan, vicemistr světa z předchozích dvou let. Svou jízdu zahájil kombinací čtverného a trojného toeloopu a v rychlém tempu suverénně mířil za dílčím prvenstvím. Známkou 93,02 bodu překonal dosavadní rekord Jevgenije Pljuščenka (91,30) z loňského mistrovství Evropy v Tallinnu.

Ze druhého místa bude útočit na medaili Nobunari Oda, který však na Chana ztrácí více než jedenáct bodů, třetí je úřadující šampion a další Japonec Daisuke Takahaši. Volné jízdy pro 24 krasobruslařů odstartují ve čtvrtek v 11:30.

Dnes odpoledne ještě začne soutěž sportovních dvojic, v krátkém programu si odbudou světovou premiéru čeští reprezentanti Klára Kadlecová s Petrem Bidařem. Začátek je v 17:30.

Mistrovství světa v krasobruslení v Moskvě:
Muži - po krátkém programu:
1. Chan (Kan.) 93,02, 2. Oda 81,81, 3. Takahaši (oba Jap.) 80,25, 4. Gačinskij (Rus.) 78,34, 5. Amodio (Fr.) 77,64, 6. Kozuka (Jap.) 77,62, 7. Březina 77,50, 8. Verner (oba ČR) 75,94.
Sportovní dvojice - po krátkém programu:
1. Čching Pchang, Ťien Tchung (Čína) 74,00, 2. Savchenková, Szolkowy (Něm.) 72,98, 3. Volosožarová, Trankov 70,35, 4. Bazarovová, Larionov 64,64, 5. Kavagutiová, Smirnov (všichni Rus.) 62,54, 6. Takahašiová, Tran (Jap.) 59,16, ...15. Kadlecová, Bidař (ČR) 45,20.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní