Rubriky:

Ostatní

Triatlonista Wainer v noci chytal opilce, ráno ho trati nedohonil nikdo

13. června 2011 17:06 - PRAHA/DOKSY
(Aktualizováno: 13. června 2011 17:06)

Rosničky a ros(ň)áci hlásili déšť, ale byla to nádherná sobota na Mácháči! Druhý díl veřejných závodů Tritour sem přilákal celkem téměř dvě stovky účastníků. Karel IV., který zdejší rybník kdysi při lovu jelenů založil, by se asi divil, co se to teď koná za kratochvíle. Ale triatlony sem už patří.

Jan Wainer vyhrál po bezesné, ba co víc bezespánkové noci! Na start přišel po noční službě na dopravní policii, kdy chytal jakéhosi opilého potentáta za volantem. „Asi mně to prospělo,“ usmíval se v cíli závodník z Loun. „Ale spíš jsem si odpočinul po Czechmanovi minulý týden, kdy na mě ve vedru padla krize a běh jsem jen tak dokráčel.“

Druhý skončil Jakub Kršňák z Chebu, který vede pořadí Tritour. Pravda, tratě byly o poznání kratší (0,7 – 20 (obvykle bývá 30) – 7), protože vinou rozkopané silnice se na poslední chvíli zkracovalo kolo. O to důležitější byla běžecká část. Časově  zabrala jen o málo míň než jindy delší kolo.

Třetí v cíli Jaroslav Brynda ztratil přes dvě minuty právě při běhu. Také on měl co do činění s dopraváky. Nedávno ho na kole pár metrů od neratovického domova srazil neopatrný řidič. „Byl jsem jen potlučený a hodně odřený. Ale trpím nějakými posttraumatickými šoky. V noci se probudím a nespím. Špatně jím,“ stěžoval si. „Musím si vyléčit hlavu.“ Letos si v novém dresu Tristar Kučera vytyčil celkové prvenství v Tritour, ale i kvalifikaci na havajského Ironmana. Hlavu vzhůru – sezóna přece zdaleka nekončí!

To Lenka Fanturová už se mohla usmát. Po podzimní operaci křížových vazů v koleni už tvrdě trénuje a dokonce závodí. „Ale bolí to,  a hodně,“ přiznala nezdolná pražská triatlonistka. „Po kole jsem věděla o náskoku okolo pěti minut a taky to, že holky Loubkovy běhají rychleji než já. Musela jsem makat až do konce.“ Tradiční sesterský souboj tentokrát vyhrála druhá Ivana, Kateřina doběhla jen o 15 vteřin třetí. Ale běžela rychleji – 28:01, 7 km ve zvlněném terénu.

Držitel českého historického času na Havaji Martin Matula jel na horském kole, aby se na kole víc nadřel (jen o dvě minuty pomaleji než nejrychlejší Brynda). Přesto dojel sedmý, mezi čtyřicátníky nejlepší. Také jeho přítelkyně Radka Vančurová získala odměnu za prvenství ve své věkové kategorii.

Mezi čtyřmi desítkami účastníků minitriatlonu startovala kompletní čtyřčlenná rodinka Smíkalových. Jeden z ní se pak ztratil, a naštěstí brzy našel, na výsledkové listině. Závodní příběh si zkrátka odvezl domů každý z téměř dvou stovek účastníků. Veterána, triatlonového pionýra, 63letého Milana Řípu, moderátor i při běhu vítal v cílovém prostoru. jako posledního. Jenže dalších osm borců ještě dorazilo za ním. I když už tady o umístění tolik nešlo.

Tritour pokračuje 3. července v Předboji u Mělníka.

Tritour Doksyman 2011 (0,7km – 20 km – 7 km)
Muži: 1. Wainer (Louny) 1:07:00,7, 2. Kršňák (Tri Cheb) – 35,4, 3. Brynda (Tristar Kučera Teplice) -1:35,8, 4. Mika (etriatlon team) -1:58,6, 5. Olšan (Hisport) -2:22,1, 6. Rexa (Kerda) -2:22,8.
Ženy: 1. Fanturová (VSK FTVS Praha) 1:16:58,1, 2. I. Loubková -2:43,8, 3. K. Loubková (obě Cyklorenova Cvikov) -3:00,7.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní