Inline hokejisté deklasovali Slováky 9:2 a jsou v semifinále MS

Čeští reprezentanti porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa v inline hokeji organizace IIHF v Pardubicích bez sebemenších problémů Slovensko 9:2 a zajistili si postup mezi čtyři nejlepší týmy turnaje. Hattrickem se na jejich výhře podílel Luděk Brož.

Čeští inline hokejisté se radují z vítězství

Český tým se dostal do vedení již po 76 sekundách, kdy se poprvé prosadil nejproduktivnější hráč šampionátu Brož. Slováci sice dokázali o minutu později vyrovnat, ale to bylo z jejich strany vše. Domácí výběr si ještě v první čtvrtině vypracoval dvoubrankový náskok a v druhé části definitivně rozhodl o očekávaném postupu.

Mužstvo vedené trenérem Hemským vedlo v polovině zápasu 6:1 a mohlo následně šetřit síly a nechat některé hráče odpočinout. I kvůli absenci distancovaného Karla Rachůnka dostali více prostoru hráči z lavičky. Na české výhře to nic nezměnilo. Jen tyčka v poslední minutě ochránila Slováky od potupné desítky.

Ze čtvrtfinále společně s českou reprezentací postoupili i hráči Švédska, Kanady a USA. Češi v pátečním semifinále nastoupí proti Švédsku, Kanada se utká s Američany.

Mistrovství světa v inline hokeji organizace IIHF v Pardubicích:
Čtvrtfinále:
Česko - Slovensko 9:2 (3:1, 3:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Brož (Tenkrát), 9. Šebek (Brož, Vozdecký), 10. Polanský (Strýček), 18. Koudelka (Kameš, Mojžíš), 22. Brož (Šebek), 24. Vlček (Strýček), 30. Šebek (Brož), 39. Brož (Šebek, Demel), 46. Demel (Čuřík, Brož) - 3. Gálik (Ruckay, Šimůnek), 45. Holovič (Ručkay, Kristin). Rozhodčí: Erd (Rak.), Friday (Kan.). Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 4200.
Švédsko - Slovinsko 6:2 (0:2, 2:0, 1:0, 3:0), Kanada - Finsko 6:5 (1:1, 3:1, 1:2, 1:1), USA - Německo 16:1 (3:0, 3:0, 5:1, 5:0).