Rubriky:

Ostatní

Živě

Hokejový kouč Martinec: Místo fandění Korejci piští, ale organizaci zvládnou skvěle

6. července 2011 20:11

V Jižní Koreji působil Patrik Martinec šest let. Exotické angažmá v týmu Anyang Halla okusil nejprve jako hráč, později jako trenér, takže na vlastní kůži poznal, jak jsou Korejci schopní organizátoři. A resumé nového asistenta trenéra ve Spartě? Není třeba mít obavy, pořadatelství Zimních olympijských her v roce 2018 v Pchjongčchangu zvládnou.

 

fotoarchiv Patrika Martince

Jak to podle vás nyní v Jižní Koreji vypadá? Slaví se?

Určitě. Oni byli dost zklamaní, když prohráli se Soči, i teď tím žila celá země, brali to jako otázku národní hrdosti.

Jakou bude mít zimní olympiáda atmosféru? Najdou si Korejci cestu i na sporty, které tam nemají takovou tradici?

Toho se trochu bojím. Třeba krasobruslení tam bude mít skvělou atmosféru, i díky Kim Ju-Na je tam strašně populární. U ostatních sportů záleží, jak zvládnou propagaci. Třeba popularitě hokeje ta olympiáda určitě hodně pomůže.

Volba očima Jana Železného, delegáta MOV
„Pchjongčchang vyhrál přesvědčivě už v prvním kole a to hovoří za všechno. Kandidovali už potřetí a měli některé postupy odzkoušené. Korea se prezentovala výraznou aktivitou v posledním období. Zorganizovali množství zimních akcí a v létě budou mít i mistrovství světa v atletice. Zkušeností mají tedy dost a já osobně mám velmi dobré vzpomínky na olympijské hry v Soulu. To byly výborně připravené hry, nemám tak obavu ani o kvalitu těch v roce 2018.“

Jací jsou Korejci fanoušci? Hlasití?

Oni spíš piští. Je to něco úplně jiného, než známe, ale hokej už se tam naučili mít rádi.

Zvládnou organizaci tak velké akce?

Jsem si jistý, že to bude úplně perfektní. Nepotřebovali by ani sedm let, zvládli by to podle mě klidně za rok a půl.

Vy sám Pchjongčchang a okolí znáte?

Znám, to lyžařské středisko už stojí včetně skokanských můstků. Jediné, s čím by mohly být problémy, je sníh, ale kdyžtak si pomůžou umělým. I dopravní obslužnost bude na úrovni, ze Soulu tam povede rychlovlak, kterým cesta trvá hodinu.

Často zmiňována byla obava z rozjitřených vztahů se Severní Koreou. Nemůže se politika na konání her podepsat?

Snad ne. Oni projevili dokonce zájem, aby měli společný tým. Sedm let je daleko, ale pokud by se to povedlo, tak by obavy o bezpečnost byly zbytečné…

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.