Ostatní

Dianová skončila na ME po problémech s pistolí sedmnáctá

31. července 2011 22:12 - MEDWAY

Moderní pětibojařka Natálie Dianová skončila na mistrovství Evropy v Anglii sedmnáctá a stejně jako čeští muži zůstala daleko za osmičkou postupujících na olympijské hry v Londýně. Její umístění ovlivnily problémy při střelbě z laserové pistole, když krátce před startem poslední disciplíny musela měnit její části. Pro titul si doběhla olympijská vítězka Němka Lena Schönebornová.

Karel Felt, Právo

Dianová byla po šermu na 23. místě, v plavání skončila dvaadvacetiletá závodnice z Rožnova pod Radhoštěm devátá a posunula se na průběžnou 18. příčku. Tu ještě o sedm mít vylepšila díky skvělému parkúru, když s koněm Rosie Sunset shodila jen jednu překážku.

Do poslední kombinované disciplíny běhu a střelby vybíhala z 11. příčky a chtěla zaútočit na postup na olympiádu, jenže laserový paprsek jí u závodní pistole přestal fungovat a musela použít náhradní součástky. "To mě velmi ovlivnilo, protože na ně nejsem zvyklá a fungují jinak. Například již při první střelbě jsem třikrát nabíjela a pistole nereagovala. Proč se mi toto musí stát zrovna při takovém závodě," zlobila se čeká závodnice.

Problémy s s laserovými pistolemi a terči už v sezoně měli i další reprezentanti: Michal Sedlecký na Světovém poháru v Itálii, David Svoboda při finále SP v Londýně a Lenka Bilková při páteční kvalifikaci na ME v Medway, v níž skončila i Barbora Kodedová.

Další šanci vybojovat si účast na OH v Londýně budou mít moderní pětibojaři na zářijovém mistrovství světa v Moskvě nebo příští rok. V pondělí se v Medway uskuteční závody tříčlenných štafet.