Hudeček získal na světové univerziádě bronz mezi bikery

ŠEN-ČEN

První medaili pro českou výpravu na letní světové univerziádě v Číně získal cyklista Jiří Hudeček, který skončil třetí v cross country horských kol. Bronzovou medaili dnes vybojoval v konkurenci dvanácti jezdců se ztrátou 2:17 minuty na vítězného Rusa Pavla Prjadeina, na druhého Švýcara Silvia Büssera ztratil půl minuty.

Hudeček se prosadil mezi bikery na stupně vítězů dva dny poté, co obsadil šestou příčku v silničním závodu jednotlivců na 160 kilometrů. Pětadvacetiletý cyklista je úřadujícím mistrem republiky v časovce, která je v Šen-čenu na programu v sobotu.

Ve víceboji sportovních gymnastek skončila na pátém místě Kristýna Pálešová, Jana Šikulová byla šestá. Dvacetiletá Pálešová se představí ještě ve finále cvičení na bradlech, kam postoupila s druhou nejvyšší známkou.