Vicemistři světa Angličané na úvod MS v ragby porazili Argentinu

DUNEDIN

Ragbisté Anglie vstoupili do mistrovství světa na Novém Zélandu vydřeným vítězstvím 13:9 nad Argentinou. Obhájci stříbra ještě v 67. minutě prohrávali 3:9, pak je ale za výhrou nasměrovala pětka střídajícího Bena Younga a proměněný kop Johnnyho Wilkinsona.

Angličtí ragbisté během zápasu s Argentinou.

Anglii se přitom v první půli nedařilo, Argentina toho však nedokázala využít. Podepsala se na tom zejména špatná forma Martína Rodrígueze, který neproměnil pět kopů. Jednou neuspěl ani kapitán Felipe Contepomi.

Velké překvapení měli na dosah ragbisté Rumunska a Japonska. Rumuni vedli necelých deset minut před koncem nad Skotskem 24:21, poté však favorité díky dvěma pětkám Simona Danielliho strhli vedení na svou stranu a vyhráli 34:24. Také Japonci dlouho drželi s Francií krok, v posledních deseti minutách ale inkasovali 22 bodů a prohráli 21:47.