Rubriky:

Ostatní

Ragbisté USA ve stínu výročí útoků v New Yorku prohráli s Irskem

11. září 2011 13:35 - NEW PLYMOUTH

Velmi emotivní zápas dnes na mistrovství světa na Novém Zélandu prožili američtí ragbisté. Před duelem s Irskem, který prohráli 10:22, uctili na mši v kostele v New Plymouthu památku obětí teroristických útoků v New Yorku, k nimž došlo přesně před deseti lety a zemřelo při nich zhruba tři tisíce lidí.

 

Stefan Wermuth, Reuters

Během mše promluvil americký velvyslanec David Huebner s reverendem Kimem Francisem, který se nebál smuteční atmosféru odlehčit. "Byl jsem asi jediný kněz na Novém Zélandu, který mohl tuhle mši sloužit. Mám totiž na ruce vytetovaného orla," řekl v narážce na státní znak USA. "Nechal jsem si ho udělat jenom kvůli vám," dodal, když si vyhrnoval rukáv, aby obrázek na paži ukázal, čímž pobavil všechny v kostele a vysloužil si potlesk.

K zápasu nastoupily oba týmy s černými páskami na rukávech a utkání předcházela minuta ticha. "Tohle byl jenom zápas, v New Yorku zemřely tisíce lidí...," nedramatizoval porážku kapitán USA Todd Clever. "Jsem rád, že jsme mohli uctít památku obětí. Asi i proto nám tady a všude na světě fandilo hodně lidí. Vzhledem k událostem jsem na nás pyšný. Do zápasu jsme dali všechno," dodal.

Do šampionátu dnes také vstoupili obhájci titulu Jihoafričané, kteří na poslední chvíli zachraňovali vítězství nad Walesem. Springboks už sice vedli 7:0, ale soupeři se podařilo skóre otočit a dostat se do vedení 16:10. Šampiony ale 15 minut před koncem zachránil pětkou Francois Hougaard a poté proměněným kopem Morne Steyn.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní