Moderní gymnastka Kanajevová získala na MS další tři zlaté

22. září 2011 21:56 - MONTPELLIER

Ruská moderní gymnastka Jevgenija Kanajevová získala na mistrovství světa v Montpellier další tři zlaté medaile. Dnes vyhrála finále cvičení s kužely i se stuhou a se svými krajankami triumfovala také v soutěži družstev. Celkem má ze světových šampionátů už 16 titulů.

Olympijská vítězka z Pekingu Kanajevová tak opět potvrdila pozici největší současné hvězdy tohoto sportu. V úterý zvítězila jednadvacetiletá rodačka z Omsku ve cvičení s míčem a s obručí a v pátečním finále víceboje může završit stoprocentní úspěšnost na šampionátu ve Francii šestým titulem. Její krajanka Darja Kondakovová získala vedle týmového zlata čtyři stříbrné medaile.

Český tým ve složení Monika Míčková, Nataly Hamříková a Tereza Wágnerová skončil na 24. místě, žádná z reprezentantek se do finále víceboje neprobojovala. Míčková v kvalifikaci obsadila 47. pozici, s kužely byla čtyřicátá.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.