Boxer Chládek vypadl na MS ve 3. kole a nezajistil si účast na OH

BAKU

Poslední český boxer na mistrovství světa v Baku Zdeněk Chládek vypadl ve váze do 64 kg ve třetím kole s Italem Vincenzem Mangiacaprem po porážce 9:16 na body. Nezajistil si tak účast na olympijských hrách v Londýně, k níž potřeboval postoupit přes italského boxera do čtvrtfinále.

Zdeněk Chládek (vlevo) si účast v Londýně nezajistil

Chládek má však stále šanci, že se bude z Baku vracet jako olympionik. Pokud by Mangiacapre postoupil do finále, "vytáhl" by s sebou i stříbrného medailistu z juniorského světového šampionátu v roce 2008. Podle aktuálních informací z dějiště MS totiž v každé váhové kategorii postupuje do Londýna deset boxerů.

Dvaadvacetiletý Mangiacapre potvrdil v duelu s o rok mladším Chládkem roli favorita. Bronzový medailista z letošního mistrovství Evropy vyhrál na body všechna kola, postupně 5:2, 5:3 a 6:4, a celkově českého boxera zdolal o sedm bodů.

"Vydal jsem vše, co ve mně bylo. Bohužel jsem prohrál na body. Ital byl velmi dobrý, ale byl to velmi bojovný zápas do posledního gongu. Chyběl jen kousíček, ale pořád je naděje," uvedl Chládek na Facebooku.

Český reprezentant věří, že Ital do finále postoupí. "Je to paradox, ale budu mu držet palce. Pokud by to nevyšlo, čeká mě kvalifikace v dubnu v Turecku," dodal Chládek.

Boxeři budou mít šanci zajistit si postup do Londýna ještě na dvou kvalifikačních turnajích. Český box měl pod pěti kruhy zastoupení naposledy před jedenácti lety v Sydney, kde vybojoval stříbrnou medaili Rudolf Kraj.