Lysacek kvůli financím nebude startovat v sérii Grand Prix

15. října 2011 11:18 - COLORADO SPRINGS

Olympijský vítěz Evan Lysacek se odhlásil z letošního krasobruslařského seriálu Grand Prix, který odstartuje příští týden ve Spojených státech. Za rozhodnutím šestadvacetiletého Američana s českými kořeny stojí jeho neshody s národní krasobruslařskou federací kvůli financím.

 

Lucy Nicholson, Reuters

"Je mi líto, že se musím odhlásit. Jsem v dobré formě a moc jsem se na Americkou brusli těšil, ale nedokázali jsme dostatečně včas se svazem dojít k nějaké rozumné dohodě. Je mi líto, že to takhle dopadlo, ale snad se ještě v této sezoně vrátím," uvedl Lysacek na svých internetových stránkách.

Účast na Americké brusli měla být prvním Lysackovým soutěžním vystoupením od kontroverzního vítězství na olympiádě ve Vancouveru, kde porazil ruského konkurenta Jevgenije Pljuščenka i bez zařazení čtverného skoku ve volné jízdě.

Díky Lysackovu rozhodnutí se do americké nominace dostal o čtyři roky mladší Douglas Razzano, pro nějž bude start na Americké brusli premiérou v Grand Prix. Mezi jeho soupeře bude patřit i český reprezentant Michal Březina.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.