Rubriky:

Ostatní

Pujols třemi homeruny pomohl St. Louis vyhrát třetí zápas finále

23. října 2011 10:01 - ARLINGTON

Hvězdný baseballista Albert Pujols si ve třetím utkání Světové série upevnil svou pozici mezi legendami MLB a třemi homeruny pomohl St. Louis k vítězství 16:7 nad Texasem. Cardinals se v sérii na čtyři výhry ujali vedení 2:1.

 

David Zalubowski, ČTK/AP

Jednatřicetiletý Dominikánec Pujols se stal teprve třetím mužem v historii, jemuž se podařilo odpálit v zápase Světové série třikrát za hrazení. Před ním to dokázali v letech 1926 a 1928 Babe Ruth a v roce 1977 Reggie Jackson.

Trojnásobný nejlepší hráč Národní ligy Pujols navíc vyrovnal šesti staženými body rekord finále MLB. Napodobil tak Bobbyho Richardsona (1960) a Hidekiho Macuie (2009). Vyrovnaným rekordem Světové série je také Pujolsových pět úspěšných odpalů, což se zatím povedlo jen v roce 1982 Paulu Molitorovi.

"Je velká čest být zmiňován na stejné úrovni jako tihle chlapi. Na konci kariéry se ohlédnu a řeknu si: 'Ten třetí zápas v roce 2011, to bylo něco'," uvedl rodák ze Santo Domingo.

Pujols poprvé nechytatelně odpálil za tři body v šesté směně a pomohl St. Louis získat rozhodující vedení 12:6. Další homeruny přidal v sedmé a deváté směně.

Cardinals, vítězové Světové série z roku 2006, tak v texaském Arlingtonu zaznamenali nejvíce bodů v zápase play off v dějinách klubu. Na své straně nyní mají historické statistiky, neboť tým, který se v sérii ujal vedení 2:1, se v posledních 11 případech stal desetkrát šampionem.

Rangers v sobotu nepřinesl štěstí ani jejich velký fanoušek Dirk Nowitzki, jenž provedl čestný nadhoz. Pokus basketbalové hvězdy z nedalekého Dallasu byl trochu nízký, nicméně vyprodaný stadion hrdinu letošního finále NBA ocenil bouřlivým potleskem.

"Když jsem nadhazoval v červenci, dal jsem to trochu vysoko. Teď mi říkali, ať dám 'four-seam fastball', ale pořád nevím, co to znamená," řekl s úsměvem třiatřicetiletý Nowitzki. "V červenci mi radili, ať to hlavně neházím moc nízko, tak jsem to dal vysoko a Michael Young si málem natáhl sval, když vyskočil, aby to chytil. Teď mohl zůstat stát na svém místě, takže myslím, že to bylo lepší," dodal slavný basketbalista.

Světová série pokračuje v neděli opět na hřišti Texasu.

Světová série, finále play off baseballové MLB - 3. zápas:
Texas - St. Louis 7:16 (stav série: 1:2).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní