Rubriky:

Ostatní

OBRAZEM: Krvelačná dáma na hokeji, smrtka na fotbale. Halloween ve světě sportu

4. listopadu 2011 18:35 - PRAHA

Vskutku neobvyklé postavy byly k vidění na přelomu října a listopadu na řadě sportovních stadionů po celých Spojených státech amerických. Tradiční svátek Halloween totiž prezentuje řada fanoušků i během sportovních klání a neváhá na sebe obléci roztodivné hávy. A kdo si včas neuvědomil, že byl tento svátek, mohl zažít také pořádný šok nejen ze sportovních výkonů svého týmu.

 

ČTK/AP

Hodně se vyřádili například fanoušci na hokeji v kanadském Calgary, kde objektivy fotoaparátů zachytili těsně za hrazením vskutku nesourodou trojici. Vedle sebe seděli jakýsi ufon, zkrvavený gentleman s klaunským nosem, a podobně vystrojená dáma s umělou krví na hrudníku.

Fanoušci hokejistů Calgary FlamesFanoušci hokejistů Calgary Flamesfoto: Reuters/Todd Korol

Kdo měl dobrý postřeh, všiml si během stejného utkání NHL i fanouška, jenž se zkusil vystrojit tak nějak obráceně. Oblékl si opačně sako i s kravatou a dokonce si na holou hlavu namaloval zezadu obličej.

Fanoušci hokejistů Edmontonu slaví gól Ryana SmytheFanoušci hokejistů Edmontonu slaví gól Ryana Smythefoto: Reuters/Dan Riedlhuber

Symbolem Halloweenu jsou dýně, tak jako se prezentoval na hokeji v Edmontonu jeden z fanoušků domácích Oilers.

Fanoušek fotbalistů amerického týmu Real Salt Lake Fanoušek fotbalistů amerického týmu Real Salt Lake foto: ČTK/AP

Fanoušek fotbalistů ze Salt Lake City zase použil na svůj obličej líčidla tak, aby jeho hlava co nejvíce připomínala smrtku.

Hráči amerického fotbalu z Kansasu navlékli masky ze známého hororuHráči amerického fotbalu z Kansasu navlékli masky ze známého hororufoto: ČTK/AP

Více než klasický fotbal je v USA mnohem populárnější americký fotbal. V Kansasu si masky ze známého horroru oblékli hned všichni hráči týmu Kansas City Chiefs.

Srbský tenista Novak Djokovič se svou halloweenskou maskouSrbský tenista Novak Djokovič se svou halloweenskou maskoufoto: Reuters/Arnd Wiegmann

S maskou na obličeji dorazil ke svému zápasu na turnaji ve švýcarské Basileji i srbský tenista Novak Djokovič.

Jirka G. Novák, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní