Rubriky:

Ostatní

Živě

VIDEO: Boxer Valujev se v mrazu jen v plavkách ponořil pod hladinu. Tradice je tradice

24. ledna 2012 16:14 - PRAHA

Sníh, mráz mínus deset stupňů a přesto skočil téměř nahý do ledové díry. Boxerský obr z ringu a ruský poslanec parlamentu Nikolaj Valujev se celý třikrát ocitl pod hladinou. Dobrovolně. Cestou z dumy se poslanec vysvlékl a za velkého zájmu přihlížejících se účastnil tradice, která přichází s koncem pravoslavných Vánoc. Rusové jsou přesvědčení, že taková koupel léčí.

 

Valujev se v Moskvě dočkal velkého přivítání. Osmatřicetiletý rodák z někdejšího Leningradu se převlékl a zamířil k ledové lázni. Kolem jen hloučky lidí, les a sníh. On oblečen do několika vrstev pomalu vše ze sebe sundal, zůstaly mu jen plavky.

Když 213 centimetrů vysoký boxer, který prohrál před rokem s Angličanem Davidem Hayem mistrovský pás organizace WBA v těžké váze, vylezl z ledové lázně, tak si jako první na hlavu nasadil klobouk a kolem ramen si hodil ručník.

Když on měl po koupeli, následovalo ho asi čtyři sta dalších otužilců, kteří také naskákali do ledové díry.

Tradice je tradice.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.