Rubriky:

Ostatní

Krátký program sportovních dvojic na ME ovládli Rusové

25. ledna 2012 18:38 - SHEFFUELD

Rusové Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov vyhráli na mistrovství Evropy krátký program sportovních dvojic. Na krasobruslařském šampionátu v Sheffieldu jsou průběžně na stupních vítězů i jejich krajané Věra Bazarovová s Jurijem Larionovem a Ksenia Stoblovová s Fjodorem Klimovem. Čeští reprezentanti Alexandra Herbríková a Rudy Halmaert po úvodní části soutěže uzavírají první desítku.

Volosožarová a Traňkov na mistrovství Evropy startují společně poprvé, ale jako úřadující vicemistři světa jsou při neúčasti Aljony Savchenkové s Robinem Szolkowým a Juko Kavagutiové s Alexanderem Smirnovem jednoznačnými favority na zlato. V moderním krátkém programu tuto roli potvrdili, jediného zaváhání se dopustila partnerka, když se při odhozeném flipu dotkla rukama ledu.

S přispěním vysokých známek za programové komponenty získali 72,80 bodu a vytvořili si bezmála šestibodový náskok před Bazarovovu s Larionovem, kteří obhajují bronz.

V prořídlé konkurenci chtěl na medaili zaútočit i český krasobruslař v italských barvách Ondřej Hotárek, který však upadl při krokové pasáži. S partnerkou Stefanií Bertonovou tak bude ve čtvrtečních volných jízdách útočit ze čtvrté pozice, na třetí ruskou dvojici nabrali ztrátu 4,28 bodu.

Devatenáctiletá Herbríková a její francouzský partner Halmaert, kteří společně trénují teprve od října, při debutu na evropské scéně příjemně překvapili. Předvedli čistou jízdu, díky čemuž dostali za krátký program bezmála o šest bodů více než na prosincovém republikovém šampionátu. Ve volných jízdách však budou muset o udržení tohoto postavení tvrdě bojovat, protože další tři dvojice jsou za nimi seřazeny v rozmezí jednoho a půl bodu.

Mistrovství Evropy v krasobruslení v Sheffieldu:
Sportovní dvojice - krátký program:
1. Volosožarová, Traňkov 72,80
2. Bazarovová, Larionov 66,89
3. Stolbovová, Klimov (všichni Rus.) 58,66
4. Bertonová, Hotárek (It.) 54,38
5. Hauschová, Wende (Něm.) 54,03
6. Popovová, Massot (Fr.) 53,91
...
10. Herbríková, Halmaert (ČR) 42,99.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní