Rubriky:

Ostatní

Živě

Mrázek druhý v předposledním podniku SP

23. listopadu 2003 19:10 - ŠEN-ČEN

Mistr světa Tomáš Mrázek skončil druhý v předposledním závodu letošního Světového poháru v lezení na obtížnost, který se konal o víkendu v jihočínském městě Šen-čen. Zvítězil Francouz Francois Auclair, třetí byl Japonec Keita Mogaaki.

 

PRÁVO/Pavel Novotný

Podle manažera českých reprezentantů Tomáše Kysilky byl Mrázek v mimořádné formě a jako jediný ze světové elity se prosadil na nezvykle vysoké stěně, která sahala do výšky 21 metrů.

Na ní se naopak nedařilo momentální světové jedničce Alexandru Chabotovi z Francie ani vítězi závodu Světového poháru v Praze Španělu Ramónovi Juliánovi Puigblanquovi. Oba závodníci vypadli již v semifinále.

Mrázek prošel do finále suverénním způsobem, v poslední cestě ale udělal drobnou technickou chybu, která jej možná stála vítězství.

Finálová část unikla v závodu žen Tereze Kysilkové na třináctém místě, druhá česká zástupkyně Soňa Hnízdilová skončila devatenáctá.

Letošního ročník Světového poháru uzavře klání ve skotském Edinburghu ve dnech 4. - 7. prosince.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.