Triatlonisté si účast na OH ve smíšené štafetě nevybojovali

21. května 2021 18:34 - Lisabon

Česká smíšená štafeta triatlonistů obsadila v závodě olympijské kvalifikace v Lisabonu deváté místo a postup na hry v Tokiu si nezajistila. Český tým ve složení Tereza Zimovjanová, Radim Grebík, Petra Kuříková a Jan Volár potřeboval skončit do třetího místa, za medailovými pozicemi ale zaostal o téměř čtyři minuty. Zvítězili Belgičané před Italy a Švýcary. O postup na olympijské hry se v závodu na 4x300 m plavání, 7 km jízdy na kole a 1,63 km běhu ucházelo patnáct týmů.

 

ITU Media/Janos Schmidt

Až deváté místo v kvalifikačním závodě nedává české smíšené štafetě téměř žádnou naději na alespoň nepřímý postup do Tokia. "Podmínkou je, aby všichni členové štafety byli v individuálním žebříčku do 140. místa. Pokud toto kritérium nesplní, přechází možnost startu na další země dle pořadí v dnešním závodu. V této chvíli ovšem všechny tři postupující štafety podmínku splňují," uvedl český svaz v tiskové zprávě.

Účast v Tokiu už měly dříve zajištěnou mixy USA, Velké Británie, Francie, Nizozemska, Německa, Austrálie, Nového Zélandu a Japonska.

Vendula Frintová si běží pro triumf v podniku SP v Karlových Varech.

CITY TRIATLON Karlovy Vary/Ondřej Kalmán

Z českých reprezentantů má na tokijské olympiádě zatím prakticky jistou účast Vendula Frintová, které v kvalifikačním žebříčku patří 15. místo. S velkou pravděpodobností start v Tokiu neunikne ani Kuříkové (57.).

V Lisabonu bude program pokračovat závody Světového poháru na olympijských tratích. V sobotu budou na startu Jan Čelůstka a Volár, v neděli Kuříková a Zimovjanová.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.