Živě

Moderní pětibojaři Grycz, Kindl a Kuf se kvalifikovali do finále MS

11. června 2021 23:02 - Káhira

Tři ze čtyř českých moderních pětibojařů zvládli zdárně na mistrovství světa v Káhiře kvalifikaci. V nedělním závodu se s elitou poměří Marek Grycz, David Kindl a Jan Kuf. Ve hře budou i místa na olympijských hrách v Tokiu.

 

Ivana Roháčková

Z Čechů je již kvalifikován na OH Martin Vlach, a to díky bronzu na předloňském mistrovství Evropy. Ten v Egyptě nestartuje, neboť rehabilituje po zranění ramena. Největší šanci ho doplnit má Kuf, bronzový z MS ve Varšavě 2014.

Kuf v dnešní kvalifikaci skončil ve své skupině devátý s 1102 body, Grycz byl v jiné skupině pátý (1080) a Kindl v "áčku" jedenáctý(1099). Jediným nepostupujícím českým reprezentantem byl Ondřej Svěchota.

Polívka s Bilkem byli na pětibojařském MS devátí ve štafetě

"Jsme tři ve finále, tak máme dokonce i šanci zabojovat v družstvech, což je super. To už se nám dlouho na mistrovství světa nepovedlo," řekl Kuf.

Kvalifikační limity na olympiádu splní pouze medailisté. Pokud už budou mít kritéria splněna z předchozích závodů, přechází místa přímo do olympijského žebříčku.

V sobotu v Káhiře vyvrcholí finále žen i s Annou Roubíčkovou. Po dnešním základním kole šermu je česká moderní pětibojařka s bilancí čtrnácti výher a 21 proher na průběžné 27. pozici.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.