Bílý dům chce zmírnit postihy sportovců za užití marihuany

11. července 2021 12:52 - Washington

V reakci na případ sprinterky Sha'Carri Richardsonové, která kvůli pozitivnímu nálezu na marihuanu přišla o start na olympijských hrách v Tokiu, chce úřad amerického prezidenta iniciovat zmírnění postihů pro sportovce za užití této drogy. Podle listu The Financial Times se kvůli tomu Bílý dům obrátil na Světovou antidopingovou agenturu (WADA), s níž o tom chce jednat.

 

Kirby Lee, Reuters

Jednadvacetiletá Richardsonová neprošla dopingovou kontrolou na červnovém mistrovství USA v Eugene, kde se vítězným výkonem 10,86 pasovala mezi favoritky na olympijské zlato. Chybu uznala a přijala trest na jeden měsíc s platností od 28. června. Podle svých slov užitím marihuany zareagovala na smrt biologické matky a snažila se otupit své pocity.

Od začátku letošního roku hrozí sportovcům za marihuanu zákaz činnosti na jeden až tři měsíce. Dříve mohli dostat až dvouletý distanc.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.