Baseballová elita v Ostravě o Pohár mistrů. Arrows chtějí nejméně ze skupiny

12. července 2021 08:52 - Ostrava

S ročním zpožděním kvůli pandemii covidu-19 se v Ostravě a ve Frýdku-Místku uskuteční Pohár mistrů v baseballu. Souboje nejlepších klubů Evropy v novém modelu osmi týmů budou areály Arrows Ostrava a Klasiku Frýdek-Místek hostit úterý 13. do soboty 17. července poprvé v historii.

 

baseball.cz, Stanislav Janů

„Historicky první Pohár mistrů v Ostravě jsme měli pořádat už před rokem, ale Evropská baseballová konfederace (CEB) turnaj kvůli celosvětové pandemii odložila," vysvětluje prezident Arrows Ostrava Radim Kepák.

„Nabídli jsme uspořádání v náhradním termínu, neboť jsme nechtěli naše fanoušky ochudit o tento skvělý zážitek. Navíc jsme po přidělení akce začali s technickými úpravami Arrows Parku, investovali jsme do nich nemalé finanční prostředky. Proto jsme rádi, že Ostrava o Pohár mistrů nepřišla," dodal Kepák.

Na severu Moravy se divákům představí vítězové národních soutěží z roku 2019. Český zástupce Arrows se ve skupině B utká s L&D Amsterdam (Nizozemí), německým Bonn Capitals a italskou Parmou A.S.D. „Holanďané a Italové jsou na evropské klubové scéně nejlepší, ale pokusíme se ze skupiny probít. Těšíme se na skvělé soupeře, další parádní zkušenost pro všechny," říká hráč ostravského Arrows a český reprezentant Jakub Kubica.

Ve skupině A se potkají Curacao Neptunus (Nizozemí), Rouen Huskies (Francie), Fortitudo Bologna (Itálie) a Heidenheim Heideköpfe (Německo). Do semifinále postupují dva nejlepší ze skupin.

Baseballisté Arrows Ostrava vyhráli český titul v letech 2018 a 2019. Pohár mistrů premiérově hráli v roce 2019, v italské Boloni obsadili 7. místo. V aktuální sezoně vyhráli základní část extraligy (21 vítězství/ 6 proher), na prvním místě jsou i v nadstavbové části (4/2).

Pohár mistrů se v různých modelech hraje od roku 1963. Nejúspěšnějším klubem historie je italská Parma se třinácti tituly, druzí jsou s deseti triumfy Curacao Neptunus. Vítězství z roku 2019 obhajuje Bologna.

Doposud nejlepším výsledkem českých baseballistů v Poháru mistrů jsou dvě třetí místa Draků Brno z let 1998 a 2004. V Brně se také naposledy na území České republiky hrála jedna ze skupin Poháru mistrů (2014).

PROGRAM POHÁRU MISTRŮ
Úterý 13. července
Curacao Neptunus - Rouen Huskies (10.30, Arrows Park)
Parma A.S.D. - Bonn Capitals (15, Arrows Park)
Fortitudo Bologna - Heidenheim Heideköpfe (17, Frýdek-Místek)
L&D Amsterdam - Arrows Ostrava (19.30, Arrows Park)
Středa 14. července
Bonn Capitals - L&D Amsterdam (10.30, Arrows Park)
Rouen Huskies - Fortitudo Bologna (15, Arrows Park
Heidenheim Heideköpfe - Curacao Neptunus (17, Frýdek-Místek)
Arrows Ostrava - Parma A.S.D. (19.30, Arrows Park)
Čtvrtek 15. července
Rouen Huskies - Heidenheim Heideköpfe (10.30, Arrows Park)
Fortitudo Bologna - Curacao Neptunus (15, Arrows Park)
L&D Amsterdam - Parma A.S.D. (17, Frýdek-Místek)
Bonn Capitals - Arrows Ostrava (19.30, Arrows Park)
Pátek 16. července
Semifinále (10.30 a 15, Arrows Park)
A4-B3 (17, Frýdek-Místek)
A3-B4 (19.30, Arrows Park)
Sobota 17. července
Zápas o 3. místo (15, Arrows Park)
Finále (19.30, Arrows Park)
Skupina A
Curacao Neptunus (Nizozemí)
Rouen Huskies (Francie)
Fortitudo Bologna (Itálie)
Heidenheim Heideköpfe (Německo)
Skupina B
L&D Amsterdam (Nizozemí)
Bonn Capitals (Německo)
Parma A.S.D. (Itálie)
Arrows Ostrava (Česko)
Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.