Triatlonový Ironman na Havaji se letos neuskuteční, byl přeložen na únor

20. srpna 2021 10:52 - Honolulu

Slavný triatlonový Ironman na Havaji se kvůli koronaviru neuskuteční ani letos. Organizátoři odložili mistrovství světa v dlouhém triatlonu z října na únor příštího roku kvůli rostoucímu počtu případů nákazy covidem-19 na tomto území Spojených států v Tichém oceánu.

 

archiv M. Šubrta

Pořadatelé oznámili, že koronavirová situace na Havaji je horší než kdy dřív v průběhu pandemie. Několik tamních nemocnic má plné jednotky intenzivní péče a začalo odkládat plánované operace.

Závod složený z 3,9 km plavání, 180,3 km jízdy na kole a běžeckého maratonu se měl konat 9. října. Už loňský ročník pořadatelé přesunuli na letošní únor a poté ho zcela zrušili. Bylo to poprvé od prvního ročníku v roce 1978, kdy se Ironman nekonal.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.