ČR - Izrael 2:3 Zase bez medaile! Baseballisté prohráli ve čtvrtfinále ME

16. září 2021 23:49 - Avigliana

Baseballisté ani letos nenaplní dlouholetou touhu po evropské medaili. Češi ve čtvrtfinále mistrovství Evropy v italské Aviglianě prohráli s pátým celkem z olympijských her v Tokiu Izraelem těsně 2:3 a budou hrát o 5. až 8. místo.

Baseballisté svedli s Izraelci, kteří měli v sestavě čtyři hráče z olympijského turnaje, vyrovnanou bitvu. Pět směn odházel nadhazovač Jan Novák a povolil jeden bod ve třetí směně, na který odpověděl ve čtvrté vyrovnáním po chybě obrany soupeře chytač Petr Čech.

Od šesté směny házel Marek Minařík a z problémů ho dostal Marek Chlup příhozem z vnějšího pole, po kterém Čech vyautoval běžce na domácí metě. Chlup šel vzápětí na pálku a homerunem poslal reprezentaci do vedení. V dohrávce sedmé směny ale Izraelci srovnali.

Baseballisté představili nové dresy

Češi už nebodovali a rozhodnutí padlo v dohrávce poslední deváté směny. Při dvou autech odpálil Itai Goldner, po proběhnutí první mety měl lehkou kolizi s prvním metařem Martinem Mužíkem, ten nezachytil příhoz a Goldner se dostal na druhou metu. Následně odpálil Joey Wagman, který odházel v utkání sedm směn, a Goldner doběhl pro vítězný bod.

"Náš cíl získat medaili se bohužel nestane. Malé věci nás stály vítězství. Bolí to hrozně, teď je to velké zklamání," řekl Čech. Pálkaři se těžko prosazovali proti nadhazovači Wagmanovi, který letos nastupoval v extralize v dresu pražského Tempa. "Házel výborně," dodal Čech.

V pátek se baseballisté střetnou s Chorvatskem. "Motivace je pořád. Máme na sobě Česko a chceme co nejlepší výsledek, chceme zkusit páté místo," uvedl Čech.

ČR hraje na ME v elitní A skupině od roku 1997 podvanácté v řadě a nejlepší umístěním zůstane čtvrtá příčka z domácí šampionátu v roce 2014, kdy se hrála finálová skupina. Na posledních dvou turnajích obsadila vždy pátou příčku.

Mistrovství Evropy v baseballu v Itálii - čtvrtfinále:
ČR - Izrael 2:3
Itálie - Chorvatsko 8:5
Španělsko - Belgie 5:2
Nizozemsko - Velká Británie 7:5
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.