Na Velkou pardubickou je přihlášeno devatenáct koní

23. září 2021 16:33 - Pardubice

Devatenáct koní z Česka a Slovenska včetně tří bývalých vítězů je přihlášeno na 131. ročník Velké pardubické. Vrchol tuzemské překážkové sezony se uskuteční s nově upraveným Taxisovým příkopem v neděli 10. října.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kdo se skutečně postaví na start, bude zřejmé v pátek 1. října, kdy se hodinu před polednem uzavřou startovní listiny. "A kdy potomek zakladatele Velké pardubické hrabě Francesco Kinský dal Borgo v Pardubicích slavnostně vylosuje startovní čísla," uvedli pořadatelé v tiskové zprávě.

Mezi přihlášenými jsou z vítězů No Time To Lose (2017) a Theophilos (2019), oba svěřenci trenéra Josefa Váni staršího, a obhájce Hegnus trenéra Radka Holčáka.

Velká pardubická se Slavia pojišťovnou 2021: Veškeré informace k dostihové akci roku

Osminásobný vítěz mezi žokeji Váňa připravuje jako trenér na letošní Velkou pardubickou tři koně (i Mahe Kinga). Dvojici svěřenců přihlásili trenéři Stanislav Popelka a Jaroslav Brečka, jehož slovenský Kaiserwalzer zvítězil v zářijové kvalifikaci.

Početně nejsilnější zastoupení tří koní má stáj Nýznerov a každého chystá jiný trenér. Jedinou přihlášenou klisnou je trenérem Pavlem Vítkem připravovaná Vanesse, která v Pardubicích nikdy nestartovala a kvalifikaci splnila ve Francii.

Ambice na úspěch ve věhlasném dostihu mají čtyři trenérky - Hana Kabelková (Talent), Tamara Křídlová (Beau Rochelais), Lenka Kvapilová (Player) a Štěpánka Myšková (Evžen).

Při Evropském poháru žokejů v Praze poběží i Nagano Gold

Po loňském ročníku bez fanoušků by se letos měli diváci do hlediště vrátit. Zatím jsou v prodeji na webu závodiště lístky k sezení na tribunách, k stání budou podle pořadatelů k dispozici až po 1. říjnu. "Podle aktuální epidemické situace. Pokud kvůli ní dojde k omezení kapacity návštěvnosti hromadných akcí, budou přednostně uplatněny vstupenky k sezení na tribunách," uvedli organizátoři.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.