Rubriky:

Ostatní

Někteří arbitři si už v lize nezapískají

11. března 2003 20:00 - PRAHA

Rozhodčí, kteří se dopustili v první fotbalové lize přehmatů, se mohou těšit na tvrdé tresty. K takovému závěru došla komise rozhodčích ČMFS, která na svém zasedání studovala na pražském Strahově videozáznamy ze zápasů nejvyšší soutěže.

 

Novinky

Její předseda Milan Brabec po jednání uvedl, že komise potvrdila tvrdší linii vůči chybujícím rozhodčím i delegátům a některým z nich to důrazně připomněla. "Tvrdší opatření se projeví v delegacích na následující ligová kola. V některých případech musí rozhodčí na první ligu zapomenout na sedm utkání, v jiných se mezi elitu nepodívají až do konce jara," prohlásil Brabec. Navíc prý bude k nynějším prohřeškům důsledně přihlíženo při sestavování listiny pro podzimní sezonu.

Jára v Olomouci nechyboval

Komise se dnes vrátila k nejvíce diskutovaným případům uplynulého víkendu, především k pondělnímu zápasu Olomouc - Ostrava. "Došli jsme k závěru, že Reiterova střela nemohla být uznána za gól, protože míč nepřešel celým objemem brankovou čáru," prohlásil Brabec.

Také v dalším sporném momentu téhož utkání dala komise rozhodčímu Jaroslavu Járovi za pravdu: Matušovič dostal za svůj přifilmovaný pád žlutou kartu oprávněně a podobně prý mohl být ohodnocen i předchozí kousek dalšího ostravského hráče Svěrkoše. "Chceme, aby rozhodčí razantně vystupovali proti podobným nešvarům i v jiných případech," vysvětlil šéf komise. Kladně proto bylo ohodnoceno také 'žluté' napomenutí Oravce, který se o totéž pokoušel v utkání Bohemians - Žižkov.

Hůře dopadl při rozboru zápasu Olomouc - Ostrava asistent Stanislav Hanovský, který dnes před komisi předstoupil. "Akce, při níž postupoval Pospěch sám na brankáře, byla posouzena špatně. Jedná se hrubou chybu asistenta, ofsajd to rozhodně nebyl," nešetřil Brabec svého podřízeného.

Komise se vrátila také k duelu Sparta - Liberec, v němž se Severočeši dožadovali penalty po souboji Baffoura s domácím Petrášem. Funkcionáři však k žádnému závěru nedošli. V jednom záběru se zdá být penalta jasná, ovšem z druhého pořízeného za brankou vypadá střet opačně a jiný pohled komise k dispozici neměla.

ČTK

Zrušit