Rubriky:

Ostatní

Aténský den s...Rostislavem Pohlmannem

24. září 2004 10:53 - ATÉNY

V pravidelné rubrice vám přinášíme pohled jednoho z členů české výpravy z dějiště XII. letních paralympijských her v Aténách. Čtyřicetiletý atlet na vozíku a bundesligový basketbalista Rostislav Pohlmann zkompletoval svoji sbírku triumfů v hodu diskem zlatou paralympijskou medailí v novém světovém rekordu kategorie F57 - 47,53 metru.

 

ČSTPS/Luděk Šipla

"Dobře jsem se vyspal, musím poděkovat Mírovi Brychtovi, je to dobrý spolunocležník, nepamatuju, že bych se tak hezky vyspal před důležitým závodem. Ráno jsem šel jako obvykle na hodinu a půl na rehabilitaci a připadal jsem si po ní úplně mrtvý, protože mě to bolelo víc, než když jsem tam začal chodit. Možná to bylo proto, že jsme vynechali masáž, která mě vždycky uklidnila.

Před závodem jsme si povídali s trenérem, žertovali jsme, že když to nevyjde a nepůjdu do finále, tak se alespoň stihneme podívat na nějaký jiný závod. Ale Tonda byl pořád v klidu, myslím, že mi věřil. Říkal, že tak hrozně jako v Olomouci, kde jsem předvedl fakt "super" výkon - o nějakých jedenáct a půl metru méně, už házet nemůžu.

Šli jsme do toho s tím, že pro mě byla každá medaile jako zlatá, protože takové zdravotní problémy, jaké jsem před paralympiádou dva měsíce měl, se mi nahromadily za celou kariéru. Tahle medaile byla jediná, která mi ještě chyběla, měl jsem vyhrát už v Sydney, tam to nevyšlo, tak tohle byla moje poslední šance.

Když sám nesportuju, chodím povzbuzovat kamarády na basket. Zatím se mi nejvíc líbilo vítězství Německa nad Holandskem, to byl pěkný zápas, ale jinak mě zatím moji spoluhráči Troy Sachs nebo Colin Price, na které budu čekat v říjnu, rozhodně nepřesvědčili. Budu si je moct zase vychutnávat."

Alice Tejkalová

Zrušit