Cyklista Ježek má před časovkou dobrou pozici

ATÉNY

Dvojnásobný paralympijský vítěz ze Sydney, mistr světa a Evropy cyklista Jiří Ježek zvítězil v Aténách v silničním závodě. Paralympijským šampiónem se ale nestal. Na těchto hrách byl totiž poprvé závod s hromadným startem sloučen dohromady s časovkou, takže medailisté budou známi až v pondělí, po dojetí druhé části.

Cyklista Jiří Ježek trénuje přímo uprostřed paralympijské vesnice.

Soutěže družstev stolních tenistů vstoupily do závěrečné části. Do semifinále postoupili výhrou 3:1 nad Italy ve třídě deset Ivan Karabec, Jaroslav Cieslar a Tomáš Vrbka. Zejména Ivan Karabec má velkou motivaci napravit si reputaci po diskvalifikaci z dvouher. Jedním ze čtyř semifinalistů je také družstvo vozíčkářů ve třídě 5 - Michal Stefanu, René Tauš a František Glazar. Dnes porazili Švédy také 3:1.

Čtvrté místo dnes vybojoval Martin Němec ve vrhu koulí ve vozíčkářské kategorii F 56. Na paralympiádě neotevřeli jeho kategorii F 55, ve které je mistrem světa i Evropy, a tak musel závodit bez jakýchkoliv srovnávacích přepočtů s méně handicapovanými závodníky. Ani výborný výkon 11, 09 metru mu nakonec na třetí místo nestačil. Chybělo osmnáct centimetrů.

Nepopulární "bramborová" medaile připadla v lukostřelbě také paralympijskému vítězi ze Sydney a dvojnásobnému mistru světa Zdenkovi Šebkovi.