Rubriky:

Ostatní

Vladimir Kličko vs. Mormeck k.o. ve 4. kole

Ukrajinský boxerský šampión si připsal 50. knokaut kariéry

3. března 2012 23:33 - Düsseldorf

Vladimir Kličko zůstal mistrem světa v boxu těžké váhy organizací WBO, WBA, IBF a IBO. Pětatřicetiletý ukrajinský šampion dnes v Düsseldorfu knokautoval francouzského vyzyvatele Jeana-Marka Mormecka. Před 50 000 diváky ukončil zápas už ve čtvrtém kole. Mladší ze slavné bratrské dvojice ve svém 60. utkání v profesionálním ringu zvítězil už po padesáté knokautem, celkem vybojoval 57. vítězství. Přemožitele nenašel od dubna 2004.

 

ČTK/AP

Ve svém dvacátém duelu o titul měl Kličko od prvních okamžiků převahu. O 17 centimetrů menší Mormeck se prakticky nedostal k žádnému úderu. Ukrajinec si jej držel levou rukou od těla a pokusy soupeře o přiblížení šikovně eliminoval tím, že se na něj zavěsil. Zápas tak byl často přerušován.

Aktivní Kličko ale také při každé příležitosti rozdával údery, už ve druhém kole poslal soupeře do kolen a došlo na první počítání. Ve čtvrtém kole pak přesným úderem přední levou rukou Mormeckem otřásl a vzápětí nekrytého soupeře poslal pravou k zemi. Rozhodčí vzápětí zápas ukončil.

O čtyři roky starší Mormeck se chtěl stát prvním francouzským šampionem těžké váhy v historii. V 41. utkání v kariéře si ale připsal pátou porážku.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní