Rubriky:

Ostatní

Dostih Zlatý pohár vyhrál Synchronised, Faltejsek dojel šestý

16. března 2012 17:17 - Cheltenham

Žokej Tony McCoy v sedle jednoho z favoritů Synchronised vyhrál překážkový dostih Zlatý pohár. Jan Faltejsek, první český jezdec na startu dostihu v Cheltenhamu, dojel s Knockara Beau šestý.

Faltejsek jezdící u trenéra George Charltona byl s devítiletým Knockara Beau dlouho vidět. V první polovině závodu na 5300 metrů se držel vpředu a skákal jistě. Ve druhé části ale neudržel tempo favoritů a cílem projel s odstupem šestý.

"Jsem moc spokojený. Knockara Beau předvedl všechno tak, jak bylo potřeba. Výborně skákal, moc dobře běžel a odvedl výkon na hranici svých možností," řekl Faltejsek serveru paddock-revue. "Říkal jsem, že by bylo výborné přijít s umístěním do pátého místa, ale i šesté je vynikající. Je to umístění za podíl na dotaci a to se počítá," řekl Faltejsek. Za šesté místo získal 6700 liber (přes 197 tisíc korun).

Faltejsek si velmi užíval atmosféru celého dostihu. "To je něco neskutečného," řekl. "Je to obrovský zážitek a jako jezdec jsem moc rád, že se něčeho takového můžu zúčastnit. Je tam jedno, jestli prší, nebo ne, ti diváci jsou neskuteční. A samozřejmě je pro mě o to lepší, že se nám to povedlo v tom největším dostihu."

Synchronised se dostal do čela až na poslední překážce a skvělým finišem soupeřům jasně utekl. Nechal za sebou dlouho vedoucího The Giant Bolster a třetí dojel obhájce titulu Long Run. Do cíle dojelo ze čtrnácti koní deset.

"Je to skvělý kůň, jeho majitel může být pyšný," zářil v cíli McCoy, který vyhrál slavný Zlatý pohár podruhé v kariéře. Poprvé se radoval před 15 lety.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní