Rubriky:

Ostatní

Nesmím soupeře podcenit, burcuje se boxer Konečný před klíčovým duelem

22. března 2012 10:57 - Praha

Už jen dva týdny dělí nejlepšího českého profesionálního boxera současnosti Lukáše Konečného od životního zápasu. Ve čtvrtek 5. dubna se v Brně utká o prozatímní titul mistra světa organizace WBO v lehké střední váze s Francouzem Salimem Larbim a do duelu půjde jako velký favorit. I proto si neustále připomíná, že nesmí svého soka podcenit.

 

Michal Kamaryt, ČTK

"Je to strašně blízko, takhle to nikdy nebylo. Uvědomuji si to, což je trochu průšvih, protože bych na to neměl brát ohled. Když o tom vím, jsem schopný decentně polevit, což bych neměl," uvedl Konečný na čtvrteční tiskové konferenci v Praze.

Třiatřicetiletý boxer ale přesto věří, že si s Larbim poradí. "Mám za sebou 50 zápasů, on jen 21, takže mám více zkušeností, coř by se mělo projevit," podotkl.

Výhodou pro člena německé stáje SES manažera Ulfa Steinfortha je i fakt, že bude boxovat v Brně, kde se narodil. "Už dříve jsem říkal, že bych doma v Česku a hlavně v Brně neměl prohrát s nikým. Tak věřím, že to potvrdím," uvedl Konečný, jenž si ale také dobře uvědomuje, že o devět let mladší soupeř bude mít svou kvalitu.

Na žebříčku webu boxrec.com je přitom Larbi aktuálně až na 104. místě, Konečný je třináctý. "Je to ale interkontinentální mistr WBO a v žebříčku této organizace je jedenáctý, takže až tak špatný nebude. Boxrec bych proto nebral tak v potaz. Sám sebe varuji, abych ho nepodcenil," podotkl dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa, který v profiringu odboxoval 50 zápasů a 47 jich vyhrál.

Příprava trvá skoro rok

Konečný se na ostrý zápas připravuje téměř rok. Naposledy boxoval loni v květnu v Ústí nad Labem s Francouzem Husseinem Bayramem. Následné plánované duely se Sergejem Dzinzirukem z Ukrajiny a Rusem Zaurbekem Bajsangurovem byly kvůli zranění soupeřů zrušeny. V obou případech měl Konečný boxovat o "hlavní" titul mistra světa, v Brně bude ve hře pás pro takzvaného prozatímního šampiona.

"Pokud se mi podaří vyhrát, čemuž pevně věřím, tak budu mistrem světa. Jakmile se ale Bajsangurov uzdraví, získá ho zpět on a já budu mít šanci boxovat s ním. Kdyby on nechtěl nebo byl dlouho marod, stal bych se šampionem já," popsal situaci Konečný.

Pro případný souboj s Bajsangurovem by měl mít navíc lepší vyjednávací i finanční podmínky. "Zatímco v prvním případě se odměna za zápas měla dělit v poměru 80:20 v jeho prospěch, teď by to mělo být 60:40. Je tam i daleko větší šance, že bychom mohli boxovat u nás," uvedl Konečný, jenž se podle původních plánů měl s ruským boxerem utkat v Brovarech u Kyjeva.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní