Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Dvanáctiletý klučina předvedl trik, který nezvládá nikdo

3. dubna 2012 18:58

Starší borci to zkoušejí zatím neúspěšně, dvanáctiletý klučina Tom Schaar jim všem vytřel zrak. Na skejtu předvedl na mega rampě v místě zvaném Woodward West mimořádný kousek. Přitom při svém úspěšném pokusu přistál tak jistě, jako by to byla ta největší samozřejmost, kterou dělá na požádání.

Oč jde? Zvládl trojitou rotaci známou pod názvem 1080. Příslušný počet otoček by snad nebyl až takovým problémem, ale kritická chvíle přichází při dopadu. Přitom teprve v říjnu se přiřadil k nevelké skupině skejťáků, kteří zvládnou otočku devítisetstupňovou. Ale pokroky dělá velmi rychle.

„Dal jsem to na pátý pokus, byl jsem dostatečně vysoko, točil jsem se a pořád to šlo, byl jsem ohromen," rozplýval se mladičký Kaliforňan, který dokázal to, co nezvládla taková esa jako třeba Shaun White, divoch úspěšný při X-Games na snowboardu i na kolečkách.

Schaar na to nepotřeboval ani očekávaný třídenní maratón pokusů. „Viděl jsem Shauna i další, nedokázali to ustát, zato Tom přistál a byl jak přibitý," říkal s obdivem další z excelentních skateboardistů Tony Hawk. „Je to malý obr, je jako stroj. Má před sebou velkou budoucnost, může ukázat neuvěřitelné věci," vysekl poklonu i Bob Burnquist.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní