Rubriky:

Ostatní

Na ME míří šest českých judistů, zraněný Ježek zůstane na tribuně

9. dubna 2012 13:33 - Praha

Šest českých judistů vyrazí na mistrovství Evropy do ruského Čeljabinsku, které se bude konat od 26. do 29. dubna. Ve výpravě nebude chybět největší domácí hvězda a držitel loňského světového bronzu ve váhové kategorii do 100 kilogramů Lukáš Krpálek. Třetí místo z minulého ME naopak nebude obhajovat Jaromír Ježek. Šampionát vynechá kvůli zraněnému lokti, ale do Čeljabinsku odcestuje, protože bude sledovat své soupeře, s nimiž se může potkat na olympijských hrách v Londýně.

 

Yves Herman, Reuters

"Ještě nikdy se nestalo, aby český závodník jel na šampionát, ale nezasáhl do bojů. Judisticky vyspělé státy toto však praktikují běžně, protože jde také samozřejmě o přípravu, o poznání soupeřů jinak než z žíněnky," uvedl reprezentační trenér Petr Lacina.

Ježek má díky svým výsledkům už účast na OH jistou, stejně jako Krpálek. Na mistrovství Evropy, které je závěrečným dílem evropské olympijské kvalifikace, ještě v případě dobrého výsledku může živit svoji naději Pavel Petřikov (do 60 kg).

Do Čeljabinsku míří také Jaromír Musil (do 81 kg) a Alexandr Jurečka s Michalem Horákem (oba do 90 kg). Jedinou ženou ve výpravě bude Alena Eiglová (do 78 kg). Ani jeden z nich už šanci na OH nemá.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní