Rubriky:

Ostatní

Krasobruslař Březina odchází trénovat do USA. Nechtěl jsem stát na místě, vysvětluje

11. dubna 2012 10:14

Byl čtvrtý na mistrovství Evropy, mezi elitní šestku se dostal i na mistrovství světa. Přesto krasobruslař Michal Březina sáhl k rázné změně. Opouští kouče Starce a Fajfra, teď bude jeho přípravu řídit Viktor Petrenko. Pod vedením vítěze ZOH z roku 1992 se bude bývalý juniorský vicemistr světa chystat v americkém New Jersey, kde žije i Březinova přítelkyně, krasobruslařka Allison Reedová.

 

Eric Gaillard, Reuters

Měnil byste trenéry, i kdybyste na mistrovství světa udržel druhé místo z krátkého programu?
Asi ano. V hlavě jsem to měl už od mistrovství Evropy. Ne, že bych byl s trenéry nespokojený, nebo něco nefungovalo. Jen jsem potřeboval nový impuls, co mě nakopne k další práci. Připadal jsem si, že tréninkově stojím na místě.

Jak jste se dal dohromady s rodákem z Oděsy Petrenkem?
Mluvil jsem s více trenéry, pak mě napadlo oslovit Viktora. Je také východní škola, jako byli moji trenéři, tak to technicky nebude velká změna.

Jak na váš návrh Petrenko reagoval?
Psal jsem mu mail, trvalo asi tři dny, než odpověděl, tak jsem nevěděl, na čem jsem. Ale co jsem slyšel, byl celkem nadšený. Už jsme se znali ze závodů, on na ně jezdil jako technický specialista. Občas jsem i trénoval v hale, kde působí.

Ta je v americkém New Jersey, kolik času tam budete trávit teď vy?
Ještě to musíme doladit, až tam koncem dubna vyrazím, ale většina přípravy proběhne určitě v Americe. Už jsem v té hale párkrát byl, je to podobné jako v Oberstdorfu, vlastně to jsou čtyři malé haly pod jednou střechou.

O kolik dražší bude příprava v zámoří než v Oberstdorfu?
O moc ne, ani tam jsem neměl nic zadarmo a přibude jen letenka. Navíc v New Jersey mají závodníci z první desítky na mistrovství světa slevu na hodiny na ledě. Sponzorů moc nemám, tak si budu něco platit sám, pomůže mi i svaz.

Petrenko v minulosti trénoval Američana Weira i Švýcara Lambiela, koho potkáte v jeho skupině teď?
Johny Weir se má vracet, tak uvidíme. Viktor ale říkal, že já bych měl být ve skupině hlavní.

S kým jste se o změně nejvíc radil? S vaším otcem, nebo i s Tomášem Vernerem, jenž se rovněž připravuje v zámoří?
Tomášovi jsem to neříkal, v podstatě jsem se nebavil s nikým, jen jsem o tom přemýšlel sám, pak se rozhodl, oznámil to trenérům a ostatním. Ani s tátou jsem detaily neřešil, už dřív mi řekl, že to rozhodování je stejně na mně a on mě může jen podpořit.

Stihnete ještě před odletem podpořit hokejovou Kometu v boji o titul?
Doufám, že se na stadión dostanu! Chtěl jsem jít už na semifinále s Plzní, ale kluci to rychle ukončili, tak snad se mi povede se dostat na finále, chci u toho být.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní