Rubriky:

Ostatní

Čtyři čeští boxeři budou v Turecku bojovat o olympiádu

12. dubna 2012 11:15 - Praha

Čtyři čeští boxeři budou od soboty do neděle 22. dubna bojovat v tureckém Trabzonu o účast na olympijských hrách v Londýně. Turnaj je poslední kvalifikací na vrcholnou akci sezóny, na kterou se zatím neprobojoval žádný český boxer.

 

www.extraligaboxu.cz

V Turecku se to budou snažit změnit Patrik Velký (do 56 kg), Miroslav Šerban (60), Zdeněk Chládek (64) a Robert Bilík (69).

Jasnou českou jedničkou v amatérském ringu je Chládek, kterému na loňském mistrovství světa v Baku unikl postup na olympiádu o jedno místo. Bronzového medailistu z juniorského MS v roce 2009 ale nečeká lehká úloha, v Trabzonu bude ve hře v jeho váhové kategorii jen jedno účastnické místo.

Chládek tak musí k postupu turnaj vyhrát. "Jedno postupové místo je hrozně málo, ale nepřipouštím si to. Půjdu tam, odevzdám vše a buď to vyjde, nebo ne. Neberu to jako svoji povinnost, ale samozřejmě bych moc rád uspěl," řekl Chládek před odletem do Turecka. "Cítím se dobře, formu mám, teď to vše jen prodat," uvedl Chládek.

Jeho reprezentační kolegové budou boxovat o více vstupenek na olympiádu. Bilík o dvě, Velký a Šerban dokonce o čtyři.

Poslední, i když spíše teoretickou šancí, jak se do Londýna dostat, je získat takzvanou divokou kartu. Mezinárodní boxerská asociace AIBA podle dostupných informací tímto způsobem pozve dalších osm boxerů a dva z nich by měli být z Evropy - v Chládkově kategorii do 64 kg a v jedenaosmdesátce.

"Slyšel jsem o tom, ale já se soustředím na kvalifikaci. Tohle nemám ve své moci. Nějaká šance tam ale snad je, protože jsem na mistrovství světa byl první pod čarou a na špičkových turnajích jsem často skončil ve finále," dodal Chládek.

Na olympijských hrách v Pekingu 2008 a Aténách 2004 čeští boxeři chyběli. V Sydney 2000 startovali Lukáš Konečný a Rudolf Kraj, který tehdy získal stříbrnou medaili.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní