Rubriky:

Ostatní

Štrbíková - Parkerová 4:0

Štrbíková ani Hadačová první šanci postoupit na OH nevyužily

13. dubna 2012 15:55 - Lucemburk

Stolní tenistky Renata Štrbíková a Dana Hadačová při první možnosti postoupit na olympijské hry do Londýna neuspěly. České hráčky dnes v evropské kvalifikaci v Lucemburku shodně prohrály v semifinále a šanci zajistit si místo na turnaji pod pěti kruhy mají ještě v sobotu, případně v neděli.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

V pavoucích po osmi hráčkách Štrbíková i Hadačová vyhrály bez problémů první kolo, ale v boji o finále ztroskotaly. Obě prohrály sedmisetové bitvy.

Skvěle rozehraný zápas měla v semifinále Štrbíková. Česká dvojka vedla nad Polkou Natalií Partykovou 3:2 na sety a 4:0. Ve zbývajícím průběhu ale dominovala dvojnásobná paralympijská vítězka a Štrbíkové povolila jen šest míčů.

Hadačová hrála semifinále se Španělkou Sarou Ramirezovou a po nevyužitých setbolech v první sadě rychle prohrávala 0:3 na sety. Nevzdávala se, bojovala a vyrovnala na 3:3. V rozhodující sadě vedla 8:6, ale set i zápas ztratila.

V sobotu je na pořadu třetí fáze kvalifikace, v které se opět hraje ve čtyřech minipavoucích o další čtyři olympijská místa. Závěrečný den kvalifikace se v neděli střetne 16 hráčů a hráček k.o. systémem o tři poslední postupová místa.

Čeští muži v Lucemburku propadli. Petr Korbel, Dmitrij Prokopcov a Josef Šimončík skončili už ve skupinách. Poslední šancí na účast v olympijském turnaji je květnová světová kvalifikace v Dauhá, kde se budou ale rozdávat už jen dvě místa.

Český stolní tenis má jistotu minimálně jedné hráčky v olympijském turnaji. Na základě postavení v žebříčku ITTF si účast zajistila Iveta Vacenovská.

Evropská kvalifikace stolních tenistů v Lucemburku na olympijské hry:
Ženy:
Skupina R:
Čtvrtfinále: Štrbíková (ČR) - Parkerová (Brit.) 4:0 (4, 4, 6, 9).
Semifinále: Partyková (Pol.) - Štrbíková 4:3 (9, -10, 10, -7, -5, 6, 4).
Skupina T:
Čtvrtfinále: Hadačová (ČR) - Noskovová (Rus.) 4:1 (8, -9, 9, 13, 7).
Semifinále: Ramirezová (Šp.) - Hadačová 4:3 (11, 7, 2, -9, -9, -6, 8).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní