Rubriky:

Ostatní

Soukup vyhrál anketu o nejlepšího českého biatlonistu sezony

27. dubna 2012 19:44 - Nové Město na Moravě

Bronzový medailista z vytrvalostního závodu na březnovém mistrovství světa v Ruhpoldingu Jaroslav Soukup zvítězil v anketě o nejlepšího českého biatlonistu sezony. Výsledky ankety, v níž hlasovali členové svazu, byly dnes vpodvečer slavnostně vyhlášeny v Novém Městě na Moravě.

 

Jan Handrejch, Právo

Druhý skončil Michal Šlesingr a na třetím místě se umístila Veronika Vítková. "Mám za sebou vysněnou sezonu. Nikdy jsem si takové umístění nepředstavoval," ohlédl se Soukup za poslední zimou. "Být na stupních vítězů na mistrovství světa byl pro mě nádherný zážitek, který se nedá popsat," dodal Soukup s tím, že letošní pozici by moc rád udržel i v příští sezoně.

Právě v Novém Městě na Moravě se za necelých deset měsíců uskuteční mistrovství světa. Soukup se na šampionát před domácím publikem těší. "Hlavně se mi líbí místní atmosféra biatlonových závodů spojená s pořádným fanděním. Velmi dobrým výsledkem by bylo umístění do desátého místa. A pochopitelně ještě lepším na stupních vítězů," řekl pětadvacátý muž Světového poháru.

Obhájce loňského prvenství Šlesingr na vyhlášení chyběl, protože se ještě nevrátil z dovolené. Třetí Vítková obsadila stejně jako Soukup v konečném pořadí SP 25. místo. "S tímto umístěním jsem spokojená. I když jsem v některých závodech mohla dosáhnout ještě na lepší výsledek," řekla Vítková.

Potěšen vzestupem českých reprezentantů byl i prezident svazu Václav Fiřtík. "Letošní sezona je výsledkově slibným odrazem do příští sezony. Naším hlavním cílem je uspět v domácím prostředí na mistrovství světa. Z tohoto pohledu můžeme být spokojeni, stejně jako s tím, jak postupně roste biatlonový areál v Novém Městě na Moravě," uvedl Fiřtík.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní