Rubriky:

Ostatní

VIDEO: V Londýně byl oficiálně otevřen hlavní olympijský stadión

6. května 2012 11:13 - Londýn

V Londýně se v sobotu večer pro veřejnost oficiálně otevřel hlavní olympijský stadión, který bude na konci července hostit zahajovací ceremoniál her. Slavnostní událost, která se uskutečnila přesně 2012 hodin před začátkem olympiády, sledovalo přes 40 000 diváků.

Reuters

Otevření stadiónu bylo součástí celého dne, během nějž návštěvníci otestovali i další části olympijského parku. Na studentské soutěže ve vodním pólu, pozemním hokeji a atletice se přišlo podívat celkem přes 75 000 lidí. Armáda přitom dál pokračovala v několikadenních manévrech, kterými se připravuje na zajištění bezpečnosti během olympiády.

Olympijský stadión otevřel Sebastian Coe, předseda organizačního výboru londýnských her. Ten spolu s náhodně vybraným divákem, kterým se stala devítiletá dívenka Niamh Clarková-Willisová, k nebi vypustil 2012 bílých balónků a odstartoval zábavná vystoupení známých tváří. Návštěvníkům zazpívala třeba bývalá členka kapely Spice Girls Melanie C a na běžecké dráze si zasoupeřili herci a bývalí úspěšní sportovci.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní