Holub porazil počasí i Vabrouška a je duatlonovým mistrem

Klíny

Václav Holub a Ivana Loubková vyhráli mistrovství republiky v dlouhém duatlonu, které v Krušných horách poznamenala bouřka a kroupy. V těžkých podmínkách Holub porazil na trati o objemech 5 km běhu, 78 km cyklistiky a 15 km běhu i legendu Ironmana Petra Vabrouška.

"Na kole to bylo peklo. Před vodou se nešlo nijak ochránit a před zimou zahřát. Musel jsem se kousnout," řekl devětadvacetiletý Holub. "Kdyby se běželo ještě o kus dál, asi by mi došlo," dodal. Bronz získal Radovan Fišer.

Mezi ženami vybojovala titul Ivana Loubková, několikanásobná domácí mistryně v duatlonu i v terénním triatlonu. V nejprudší bouři měla také chuť závod zabalit. "Neudělala jsem to proto, že jsem vedla. Na prvním místě jsem byla od začátku, takže jsem to chtěla dotáhnout, ale bylo to těsné," řekla vítězka, která vyhrála před Simonou Vykoukalovou a sestrou Kateřinou.

Mistrovství ČR v dlouhém duatlonu v Klínech (Mostecko) - 5 km běh, 78 km kolo, 15 km běh: