Armstrong byl třetí v triatlonu, který absolvoval už před čtyřiadvaceti lety

St. Croix

Bývalý slavný cyklista Lance Armstrong se po 24 letech vrátil na triatlonový závod do St. Croix. V Ironmanu na Amerických Panenských ostrovech, kde se představil naposledy jako šestnáctiletý v roce 1988, obsadil sedminásobný vítěz Tour de France třetí místo.

Američan Lance Armstrong.

Armstrong podle očekávání dominoval devadesátikilometrové jízdě na kole, po níž se dostal do čela. V závěrečném dvacetikilometrovém běhu však odpadl a navzdory dvouminutovému vedení po cyklistické části klesl na třetí pozici. Na vítězného krajana Andyho Pottse ztratil tři a půl minuty, druhý byl Stéphane Poulat z Francie.

"Asi jsem trochu zaváhal na kole. Bylo tam zhruba 20 mil, kdy jsem se mohl snažit o trochu víc," řekl Armstrong, jenž v únoru při svém profesionálním debutu na Ironmanu skončil v Panamě druhý. Slavný Američan usiluje o nominaci na říjnové ironmanské mistrovství světa na Havaji.