Kanoistka Hošková postoupila do semifinále ME z prvního místa

Augsburg

V dnešních kvalifikacích na mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Augsburgu uspěly všechny české posádky. Nejlepší výsledek zajela Kateřina Hošková, která mezi kanoistkami postoupila do semifinále z prvního místa.

Hošková zvládla trať v čase 1:55,68 se čtyřmi trestnými sekundami a druhou Katarínu Macovou ze Slovenska porazila o 45 setin. Třetí Britka Mallory Franklinová už zaostala o 4,5 sekundy. Do semifinále postoupily také další dvě české reprezentantky - Anna Kašparová ze sedmého místa, Monika Jančová dojela na desáté, poslední postupové příčce.

Mezi kajakáři obsadil Vavřinec Hradilek třetí místo a na nejrychlejšího Paula Böckelmanna z Německa ztratil i vinou dvou trestných sekund 2,11 sekundy. Luboš Hilgert byl o dvě příčky horší s mankem 2,87 na první místo. Postoupil také Vít Přindiš na 19. příčce.

Nejlepším z českých kanoistů byl Jan Mašek na deváté pozici se ztrátou 3,13 na prvního Tonyho Estangueta z Francie. Stanislav Ježek dojel na 12. a Stanislav Gebas na 17. místě.

V pátek se pojedou kvalifikace kajakářek a deblkanoí.