Rubriky:

Ostatní

Triatlonistka Frintová se týden po kolapsu přiblížila olympiádě

12. května 2012 10:45 - San Diego

Necelý týden po kolapsu na Světovém poháru v mexickém Huatulku obsadila triatlonistka Vendula Frintová v závodu mistrovství světa v San Diegu osmnácté místo. Česká reprezentantka, která zaostala o necelé čtyři minuty za vítěznou Britkou Helen Jenkinsovou, se díky zisku 213 bodů přiblížila účasti na olympijských hrách v Londýně. Momentálně jí patří poslední postupová 55. pozice.

Frintová o minulém víkendu zkolabovala těsně před cílem a pak byla několik hodin v bezvědomí. Přesto se loňská vicemistryně Evropy po propuštění z nemocnice přesunula z Mexika do Kalifornie, aby se pokusila získat další body do olympijské kvalifikace.

"Takhle zbitá jsem na start ještě v životě nešla. Chtělo se mi pořád hrozně spát," uvedla Frintová v tiskové zprávě. "Po velmi dobrém plavání jsem na cyklistice šetřila síly, aby mě v běhu nepotkalo něco podobného jako v Mexiku," konstatovala účastnice olympijských her v Pekingu. Před závodem toho po předchozí indispozici moc nenatrénovala, hlavně spala a absolvovala dvě návštěvy i chiropraktika.

V nabité konkurenci předvedla jeden z nejlepších časů v závěrečném běhu na 10 km a výrazně vylepšila 55. příčku z dubnového závodu MS v Sydney. Další reprezentantka Radka Vodičková obsadila 49. místo a žebříčku olympijské kvalifikace jí patří 45. pozice. Obě české závodnice budou postupové příčky hájit za dva týdny při dalším závodu mistrovství světa v Madridu.

Dvojnásobná světová šampionka Jenkinsová zvítězila s více než minutovým náskokem před Australankou Erin Denshamovou, které oplatila porážku z předchozího podniku. Obě vládnou průběžnému pořadí MS. Dnes absolvují v San Diegu závod muži.

Závod MS v triatlonu v San Diegu:
Ženy:
1. Jenkinsová (Brit.) 1:58:21,
2. Denshamová (Austr.) -1:05,
3. Bennettová (USA) -1:50,
4. Harrisonová (Fr.) -1:53,
5. Hollandová (Brit.) -2:07,
6. Duffyová (Bermudy) -2:25,
...18. Frintová -3:52,
49. Vodičková (obě ČR) -7:53.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní