Rubriky:

Ostatní

Zlato a teď stříbro mi připomněly Peking, libovala si Emmons

18. května 2012 16:24 - Milán

Střelkyně Kateřina Emmons je v olympijské formě. Na Světovém poháru v Miláně nejprve vyhrála vzduchovou pušku a v sobotu vystřílela stříbro ve sportovní malorážce 3x20 ran... „Hned jsem si vzpomněla na olympiádu v Pekingu, kde jsem získala stejnou kombinaci medailí, kéž by to vydrželo až do Londýna,“ říkala v telefonátu pro Právo.

 

Stanislav Peška , ČTK

Po vítězství ve vzduchové pušce, kde vám chyběla jedna desetina bodu ke světovému rekordu, jste říkala, že uvidíte, co to udělá s malorážkou. Překvapilo vás stříbro?
Nechci, aby to vypadalo, že jsem po bitvě generálem, ale věděla jsem, že se to může stát. Závody v Plzni mi nevyšly. Jednak proto, že jsem hodně času v přípravě věnovala malorážce, ale také proto, že jsem měla rozpracované některé věci, které ještě nebyly z technického a taktického hlediska hotové. To se projevilo začátkem května negativně. Věděla jsem ale, že jdu správnou cestou a projeví se to později. A tréninky tomu i nasvědčovaly.

Čekala jste zlepšení už v Miláně?
Před Milánem jsem si říkala, že se to může projevit pozitivně už tady nebo za týden v Mnichově. Mám z toho upřímnou radost.

Malorážku jste více než dva roky nestřílela a teď máte stříbro. V čem byl závod v Miláně specifický?
Povedl se mi jako takový. Dařilo se mi dělat to, co jsem chtěla a fungovalo to. Už ve čtvrteční eliminaci jsem si porozuměla s větrem a to fungovalo i v pátečním závodě. Dobře jsem ho četla. Poloha vkleče byla skoro stoprocentně podle mých představ. Vstoje to bylo velmi dobré, až na dvě chyby, kterých jsem si ale vědomá. Dala jsem osmičku a sedmičku. Zlepšila jsem ale rytmus a už to bylo dobré. Určitý problém zůstává vkleče. Především přechod na tuhle polohu mi dělá problém, ale zase vím, na čem teď potřebuji zapracovat a mám na to čas.

Co vašemu excelentnímu milánskému vystoupení říkaly soupeřky?
Připomněly mi také, že mám medaile jako v Pekingu. Ale nijak překvapené nebyly. Ony už vědí, že se vždycky někde objevím a dřív nebo později zastřílím. Prostě vzaly na vědomí, že jsem zase mezi nimi a kandidátek na medaile je tak víc.

Příští týden se střílí Světový pohár v Mnichově. Jedete tam rovnou z Milána?
Kdepak, stavím se doma v Plzni. Jednak se chci polaskat s dcerou Julinkou a dát pusu pro štěstí manželu Mattovi, který odlétá do USA na poslední olympijský kvalifikační závod v libovolné malorážce 60 ran vleže. V Londýně už má jistou účast v malorážce 3x40 ran a ve vzduchovce, chce střílet všechny tři disciplíny, ale vleže to bude moc těžké. Tak mu alespoň popřeji hodně štěstí.

Kdy pojedete do Mnichova?
Dohodla jsem se s trenéry, že potrénuji v klidu v Plzni a přijedu až ve středu, vzduchovka se střílí ve čtvrtek. Střelnici znám, oficiální trénink mi chybět nebude.

Co vás čeká po těchto dvou závodech Světového poháru?
Především příprava na olympiádu. Budu mít čas a klid na to, abych zlepšila to, co mi ještě chybí a ladila na olympiádu. Samozřejmě si dám ještě nějaký závod, ale nebude to se světovou špičkou. S tou jsem se utkala teď a dopadlo to výborně, snad mi forma vydrží do Londýna a nebo... Bude ještě lepší.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní