Rubriky:

Ostatní

Anglické Derby vyhrál v Epsomu favorizovaný Camelot

2. června 2012 18:29 - Epsom

Anglické Derby vyhrál na závodišti v Epsomu favorizovaný Camelot trenéra Aidana O'Briena. K suverénnímu vítězství o pět délek před Main Sequence a Astrology dovedl Camelota O'Brienův syn Joseph. Poprvé v historii Derby se tak z vítězství radovali otec se synem v rolích trenéra a žokeje. Jejich triumf sledovala v lóži i britská královna Alžběta II, která na závodišti zahájila oslavy 60. výročí svého nástupu na trůn.

 

Eddie Keogh, Reuters

Aidan O'Brien je na nejlepší cestě vyhrát v této sezoně všechny anglické klasické dostihy. Jeho koně triumfovali na předchozích čtyřech a před sebou už má jen zářijový St. Leger v Doncasteru. Camelot si připsal už druhé vítězství a může na St. Legeru usilovat o Trojkorunu. Tři klasické dostihy v jedné sezóně vyhrál naposledy v roce 1970 Nijinsky.

Devatenáctiletý Joseph O'Brien vyčkával s Camelotem na svou šanci v hloubce startovního pole, zatímco v čele o vedení bojoval Astrology a Thought Worthy. V závěru ale všechny soupeře z vnějšku oběhl, ve finiši jim nedal šanci a mohl si vychutnat ovace 150.000 diváků.

"O takovém dni ani nesníte. Tenhle pocit nedokáže nikdo popsat, tohle se zkrátka nestává," řekl irský trenér s tím, že Trojkoruna bude velkým lákadlem. "Rozhodneme se a uděláme to, co bude nejlepší pro koně," dodal O'Brien starší.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní