Armstrong vyhrál triatlon na Havaji v traťovém rekordu

Kohala

Sedminásobný vítěz Tour de France Lance Armstrong vyhrál na Havaji triatlonový závod na polovičních ironmanských tratích. Bývalý americký cyklista dominoval jízdě na kole na 90 kilometrů a vedení udržel i v závěrečném půlmaratónu. Druhého krajana Grega Bennetta porazil téměř o tři minuty, časem 3:50:55 hodiny stanovil Armstrong nový traťový rekord závodu na Kohala Coast.

Američan Lance Armstrong.

"Bylo to těžší, než jsem čekal. Jednak foukal vítr na kole a taky běh, který vedl po různých površích, hodně bolel," uvedl Armstrong, jenž si připsal druhé triatlonové vítězství v krátké době. Před dvěma týdny vyhrál závod na polovičních ironmanských trati na Floridě.

Čtyřicetiletý Američan, který ukončil cyklistickou kariéru v loňském roce, se chystá na říjnového slavného Ironmana na Havaji v Kailua-Kona. Splnit kvalifikační podmínky chce v závodu v Nice 24. června.