Rubriky:

Ostatní

Boxer Chládek nakonec na olympiádu pojede, dostal divokou kartu

18. června 2012 11:22 - Praha

Český boxer Zdeněk Chládek přece jen pojede na olympijské hry do Londýna. Přímý postup si sice na mistrovství světa v Baku ani na dubnové olympijské kvalifikaci v Turecku nevybojoval, ale mezinárodní asociace AIBA mu udělila divokou kartu.

 

ČTK

Prezident českého boxerského svazu Svatopluk Žáček to označil za skvělou zprávu. "Chládek při MS v Ázerbájdžánu, které bylo jednou ze dvou kvalifikací na OH, zůstal těsně přede dveřmi přímé nominace. Proto mu byla jako nejlepšímu Evropanovi, který se nenominoval, udělena tzv. divoká karta," uvedl Žáček v tiskové zprávě zaslané ČTK.

Nejlepší český amatérský boxer současnosti Chládek, který startuje v kategorii do 64 kilogramů, má bronzovou medaili z juniorského MS v roce 2008. Ústeckého boxera nyní místo plánovaného odjezdu na dovolenou čeká návrat do přípravy.

Na předchozích olympijských hrách v Pekingu 2008 i v Aténách 2004 čeští boxeři chyběli. V Sydney 2000 startovali současný profesionální mistr světa Lukáš Konečný a Rudolf Kraj, který tehdy získal stříbrnou medaili.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní