Rubriky:

Ostatní

Boxer Pacquiao prý prohrál neprávem. Zápas se možná bude opakovat

21. června 2012 09:33 - Manila

Hvězdný profesionální boxer Manny Pacquiao se po nedávné porážce možná dočká satisfakce. Podle mezinárodní organizace WBO prohrál kontroverzní zápas o titul mistra světa s Američanem Timothym Bradleym neprávem a souboj se možná bude opakovat.

 

Pat Roque, ČTK/AP

Představitelé WBO společně s pěti mezinárodními rozhodčími zhlédli na videu záznam titulového zápasu welterové váhy z 9. června a rozhodli, že vítězem měl být vyhlášen Pacquiao. Na tom se podle agentury AP shodli všichni jednomyslně.

Jenže organizace WBO nemá právo zvrátit původní výsledek, pouze doporučit a schválit opakovaný duel. Takže Bradleymu každopádně nečekané vítězství zůstane.

Hned po vyhlášení vítěze v Las Vegas výsledku věřil málokdo. Podle statistiky televizní stanice HBO uštědřil Pacquiao soupeři 253 úderů, zatímco Bradley rozdal jen 159 ran. Pro Pacquiaa to byla první porážka po více než sedmi letech a teprve čtvrtá v jubilejním 60. utkání.

Americký boxer kontroverzně vyhrál na body a výsledek vzbudil i podle představitelů WBO pochyby. Dva sudí se přiklonili na stranu Bradleyho v poměru 115:113, třetí stejným poměrem přisoudil výhru favorizovanému Filipínci.

Pacquiao se nechal slyšet, že by také dal přednost opakovanému souboji, než aby se Bradley vzdal kontroverzní výhry sám. "Lidé by si mohli myslet, že jsem nějaký uzurpátor," řekl filipínský boxer, který jako první v historii získal titul světového šampiona v osmi různých váhových kategoriích.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní