Rubriky:

Ostatní

Meteorologové očekávají během OH deštivé počasí, slunce bude málo

9. července 2012 13:56 - Londýn

Během olympijských her v Londýně se sportovci a návštěvníci dočkají toho, co znají jako "typické ostrovní počasí". Podle dlouhodobé předpovědi britských meteorologů období od 27. července do 12. srpna proprší a slunečné počasí je "velmi nepravděpodobné".

 

Stefan Wermuth, Reuters

Británie má za sebou nejdeštivější červen od roku 1910, kdy začala měření. Srážky poznamenaly i úvod července, což se ve sportu projevilo například v propršeném Wimbledonu nebo uplynulý víkend při Velké ceně F1 na Silverstonu, jejíž kvalifikace byla kvůli dešti na půldruhé hodiny přerušena.

I když meteorologové očekávají během olympijských her přece jen o něco příznivější počasí, nepromokavé bundy a deštníky by měly patřit do výbavy každého návštěvníka Londýna.

"Klimaticky je to sice nejteplejší část roku, nicméně letos to s dlouhodobě teplým slunečným počasím vypadá hodně nepravděpodobně," uvedla britská Met Office ve své třicetidenní předpovědi. "Ve skutečnosti bude panovat nevlídné počasí, které charakterizovalo červen a začátek července, i když celkové podmínky nebudou tak hrozné," dodali meteorologové.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní