Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Haye v duelu boxerských "rváčů" knokautoval Chisoru. A na dálku pak popíchl Klička

15. července 2012 00:47 - Londýn

Před zápasem se předháněli ve velkohubých prohlášeních, kdo koho dřív pošle k zemi. Jenže už od samého úvodu zápasu bylo jasné, že v souboji Britů bude vládnout Daid Haye. Bývalý mistr světa v těžké váze porazil v sobotu v noci v Londýně Derecka Chisoru, když ho knokautoval v pátém kole zápasu vypsaného na deset kol. A po utkání se Haye neváhal opřít do Vitalije Klička.

V duelu nešlo o žádný z titulů světového šampióna, ty mají všechny v držení ukrajinští bratři Kličkové. Přesto přitáhl především kvůli pověsti obou boxerů a jejich únorové potyčce v Mnichově na fotbalový stadión Upton Park třicet tisíc diváků. Haye získal interkontinentální titul organizace WBA a mezinárodní titul WBO.

Jednatřicetiletý Brit se vrátil výhrou do ringu poté, co loni po porážce s Vladimirem Kličkem ukončil kariéru. V 28. zápase vybojoval 26. vítězství. Jeho o tři roky mladší soupeř absolvoval 19. profesionální souboj a počtvrté prohrál, z toho třikrát za sebou. Haye ho poslal v pátém kole k zemi dvakrát, po druhém počítání rozhodčí zápas ukončil. Podle předzápasové dohody soupeřů by měl Chisora za inkasovaný knokaut poskytnout vítězi 20 000 liber na dobročinné účely.

Utkání poutalo pozornost hlavně kvůli skandální rvačce, do níž se oba boxeři pustili na tiskové konferenci v Mnichově po Chisorově únorové prohře s Vitalijem Kličkem. Chisora kvůli ní přišel o licenci, kterou po ohlášeném konci kariéry postrádal i Haye. Podle některých boxerských funkcionářů se proto sobotní zápas, který zaštítila lucemburská boxerská federace, vůbec neměl konat.

Haye po vítězství na dálku popíchl Vitalije Klička, o jejich možném vzájemném duelu se dlouho mluví. "Vyslal jsem děsivý vzkaz. Divil bych se, kdyby se mnou chtěl po tomhle boxovat. Určitě se pokusí raději nastoupit proti nějakému troubovi, pak skončí a vydá se na politickou dráhu," řekl britský boxer.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní