Rubriky:

Ostatní

Sáblíková brázdí led v Inzellu, z kola ji vyhání déšť

18. července 2012 08:04

„Je tu opravdu přelidněno, takže musíme přizpůsobovat trénink. Podle možností jezdíme na kvantitu, ale i na rychlost a dynamiku. Hlídám si pochopitelně technickou kvalitu. Zatím najíždíme to, co potřebujeme,“ řekla Martina Sáblíková v rozhovoru pro Sport.cz a Právo. „Dosahované časy jsou kvalitní, takže jsem spokojený,“ přidal se trenér Petr Novák.

 

Milan Malíček, Právo

Kromě přípravy na ledě trénuje NovisTeam i v posilovně a na kole. „Samozřejmě také běháme venku a nabíráme fyzičku. Denní program tréninku se mění operativně vzhledem k počasí. Třeba v neděli se nám za jediný den vystřídal desetkrát déšť se sluníčkem. Jezdit ve slejváku nemá smysl. To raději zalezeme do posilovny nebo sedneme na rotoped," prozradila Sáblíková. „V pátek se vracíme domů a další příprava bude probíhat na suchu. Na led se vrátíme až v říjnu, v polovině listopadu začne sezóna naostro závody Světového poháru," nabídl další program kouč.

Možná pojede s profesionálkami

Martina Sáblíková startovala letos tradičně v domácím cyklistickém šampionátu. V časovce byla druhá, v závodu jednotlivkyň třetí. Poprvé se zúčastnila etapového závodu Tour De Femini v Krásné Lípě. „I když jsem nakonec odstoupila, byla to pro mne cenná zkušenost. Vyzkoušela jsem si jiný způsob závodění a moc se mi to líbilo. Bylo ale znát, že jsem do závodu šla hned po dovolené," přiznala Sáblíková. Přesto dokázala, že hlavně v kopcích je jako doma, když dvě horské prémie vyhrála, jednou byla druhá a jednou třetí.

„Dostali jsme nabídku od jednoho nizozemského profesionálního cyklistického týmu na spolupráci. Hodně o ní přemýšlíme a zřejmě ji využijeme. V Nizozemsku se pojede mistrovství světa, takže by to bylo dvojnásob zajímavé," konstatoval Novák.

Třetí děvče pro Soči

Trenér ale spřádá především rychlobruslařské plány a už přemýšlí o ZOH v Soči 2014. „Chtěl bych k Martině Sáblíkové a Karolíně Erbanové najít třetí děvče pro družstvo. Na soustředění v Německu si výborně vedou juniorky Zdráhalová, Tauchenová a Dřímalová, ale i junior Hladík. Předpokládám, že ještě v Inzellu splní limity pro juniorský Světový pohár hned na několika tratích a reálné jsou i limity pro juniorské mistrovství světa. Pro Soči by samozřejmě museli splnit seniorské limity na některou z olympijských tratí. Moc času už není, ale sedmnáctiletá Eliška Dřímalová má předpoklady k tomu, aby byla třetí do družstva, které by na olympiádě rozhodně nebylo bez šance na kvalitní výsledek," zdůraznil Novák.

Pro nadcházející sezónu má světová jednička na dlouhých tratích Sáblíková jasno. „Čeká mě obhajoba titulů mistryně světa i Evropy a vítězství ve Světovém poháru. Žádné medaile neslibuji, ale chci bojovat o stupně vítězů a vyhrávat. Motivaci mám stále velikou. Poslouchat naši hymnu se neomrzí," pravila přesvědčivě. Z juniorské do seniorské kategorie definitivně přestoupila Karolína Erbanová, která bude závodit především na tratích od pěti set do patnáct set metrů.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní